top of page
  • Zdjęcie autoraBożena Radzikowska

Remedia Feng Shui na 2022 rok Wodnego Tygrysa


Chiński Rok Wodnego Tygrysa zaczyna się 1 lutego 2022roku a kończy 21 stycznia 2023r. Zmienia się rozkład energii feng shui w naszych domach a w centralnym Pałacu Lo Shu znajdzie niepomyślna cyfra 5Energia Qi jest podobna do fal Wi-Fi, w niektórych obszarach można uzyskać lepszy odbiór i łączność niż w niektórych innych obszarach. Podczas 20-letniego okresu Ósmego, czyli od 2004 do 2024, powinniśmy spędzać więcej czasu w rejonach, gdzie zlokalizowane są Gwiazdy 8, 9 i 1 oraz 4 i 6, aby cieszyć się tych miejscach pomyślnych Qi. Natomiast mniej lub w ogóle nie spędzaj czasu w niepomyślnych sektorach swojej nieruchomości, czyli 2,3.5,7 ( zaznaczone na czerwono).

Sprawdźmy, zatem gdzie schowały się w 2022 roku złe energie i zawczasu zniwelujmy skutki ich szkodliwego działania. Szczególną uwagę należy zwrócić na wejście, sypialnię, pokój dziecka, pokój żywiciela rodziny czy też gabinet szefa, a także decyzyjnych, ważnych osób w firmie. Wszystkie złe energie znaczone są na czerwono i tak:


Złośliwa Żółta Piątka symbol nieszczęścia i różnych niespodziewanych, poważnych przeszkód i chorób ulokowała się w centrum. Ważne pomieszczenie w tym rejonie ochroni powieszony tu metalowy dzwonek wietrzny, bijący metalowy zegar lub inny ładny okrągły metalowy ( najlepiej złoty) przedmiot. Najlepiej jednak, jeśli ta część domostwa pozostanie spokojna, mało lub wcale nieużywana.

Na południowym zachodzie zagości wroga gwiazda 2, której skutki odczuwamy szczególnie mocno na naszym zdrowiu i poczuciu bezpieczeństwa. Szczególnie ważne jest unikanie tego kierunku zarówno podczas snu jak i pracy. Unikanie energii płynącej z południowego zachodu jest szczególnie ważne w obecnym roku kiedy mamy do czynienia z C19. Ten złośliwy wirus ma do nas łatwiejszy dostęp wraz z energia tego kierunku. Tradycyjne remedium na tę energię to 6 połączonych monet. Możemy zastosować chińskie monety i związać je czerwona wstążką, można tez użyć jakichkolwiek metalowych ozdób, przedmiotów z brązu, miedzi, żelaza lub mosiądzu, ale najlepiej nie spać z głowa skierowaną na południowy zachód , nie pracować z twarzą skierowana na południowy zachód i unikać dłuższego przebywania w południowo zachodniej części mieszkania.

Niekorzystna gwiazda 3 związana z konfliktami i sprzeczkami ulokuje się na wschodzie. Ta gwiazda odpowiedzialna jest też za straty i przegrane procesy. Osłabimy ją skutecznie kawałkiem czerwonego papieru, lub zapalając w tym rejonie często świeczki albo zastosujemy cokolwiek, co kojarzy się lub przypomina płomienie ognia.

Niekorzystna gwiazda 7 zagości na zachodzie. Reprezentuje skandale i niemoralne zachowania a także przemoc i włamania. Feng shui, jako remedium na tę energię poleca 3 łodygi bambusa umieszone w przeźroczystym szklanym naczyniu z czystą wodą. Jeśli nie możemy postawić tu rośliny można użyć figurki słonia z podniesioną trąbą.


Wzmacniamy dobre energie

Południe to pomyślna gwiazda 9 jest gwiazdą bogactwa, inwestycji. Energia tego obszaru pomoże ci podejmować trafne decyzje związane z pomnażaniem majątku albo szukaniu korzystnych inwestycji. Biurko ustawione w obszarze działania gwiazdy 8 ( północny wschód) i skierowane tak, aby patrzeć na obszar 9 ( południe ) to świetne ustawienie dla tych, którzy prowadzą firmę.

Północny wschód to pomyślna gwiazda 8. Jest to gwiazda pieniędzy, przepływu gotówki. Warto dbać, aby w tym miejscu było jasno, czysto i korzystać z tego miejsca. To jest twój największy obszar bogactwa w 2022 roku. Pozostawaj tutaj długo a najlepiej pracuj w tym obszarze, lub często przemieszczaj się albo przechodź przez ten obszar. Twoja reputacja ulegnie znacznej poprawie, a to zaowocuje nowymi możliwościami kariery, a także bogactwem.

Północ to pomyślna gwiazda 1. Reprezentuje szlachetnych ludzi, mądrość, wiedzę karierę. Obszar ten ma pozytywny wpływ na akumulację bogactwa w 2022 roku. To takie Twoje szerokopasmowe połączenie, Wi-Fi, które wspiera rozwój kariery, zajęcia akademickie, podróże, wspiera związki, prowadząc nawet do ślubu

Południowy wschód to gwiazda kreatywności 4. Jest gwiazdą akademicką lub scholastyczną, która wspomaga zdobywanie wiedzy, umiejętności i rozwija talenty. Ta gwiazda promuje także romans. W tej lokalizacji twoje działania twórcze zostaną wzmocnione energią. Skorzystaj z tego pokoju dla studiowania lub dla innych intelektualnych, artystycznych i kreatywnych zajęć. Jeśli chcesz napisać książkę, skorzystaj z tego obszaru, aby rozpocząć pisanie. Dom z głównymi drzwiami w tym obszarze, wzmocni twoje sukcesy w miłości i romansach.

Północny zachód to pomyślna gwiazda 6. Reprezentuje autorytet, władzę, wpływy i zdolność do działania. Ta lokalizacja zachęci do wysiłku zawodowego, do uznania i wywierania wpływu na innych, jest to obszar, w którym możesz pracować (biuro), ale również znakomicie gdyby tu była sypialnia lub główne drzwi.


Zachęcam do częstego korzystania z pomyślnych obszarów, np. do pracy, spania lub przebywania w nich. Korzystanie z tych obszarów będzie wspierać twoje konkretne przedsięwzięcia. Nawet jeśli nie przebywasz w tych miejscach ale , masz tam radio lub telewizor, czy bijący zegar, te energie są poruszane pobudzają dobrą energię Qi gwiazd z tego roku.


Tai Sui z 2022 r. Znajduje się w sektorze znajdującym się na Północnym wschodzie (22,5 - 37,5 i 52,5-67,5) na kompasie. Książę nie lubi rozgardiaszu, hałasu i nie lubi, gdy patrzymy jemu w oczy. Aby go nie obrazić w tym małym obszarze nie wolno hałasować ani przeprowadzać poważnych remontów i kopać głęboko w ziemi. Nie powinniśmy też siadać przodem do tego kierunku. Za to warto mieć Tai Sui za plecami, jako wsparcie.Remedia używane w poprzednich latach można ponownie wykorzystać, chociaż ich siła jest zwykle odrobinę niższa ( remedium na ten rok powinno być silne). Nowe remedia mają świeżą, silniejszą energię. Jeśli chcesz wykorzystać ubiegłoroczne remedia odzyskaj ich energię, przemywając je naturalną solą. Następnie pozwól im stać na otwartej przestrzeni przez trzy dni. Niech absorbują energię Yang z otoczenia. Jeśli jednak wyglądają na zużyte lub zmęczone, lepiej kup nowe remedia.

92 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page