top of page
  • Zdjęcie autoraBożena Radzikowska

Remedia Feng Shui na 2024 rok Drewnianego Smoka
Chiński Rok Drewnianego Smoka  zaczyna się 04 lutego 2024 roku a kończy 3 lutego   2025r. Zmienia się rozkład energii feng shui w naszych domach a w centralnym Pałacu Lo Shu znajdzie  cyfra 3. Zaczyna się też kolejny Dziewiąty - 20 letni cykl.Energia Qi jest podobna do fal Wi-Fi, w niektórych miejscach można uzyskać lepszy odbiór i łączność niż w niektórych innych miejscach. Właśnie zaczyna się kolejny  20-letni Dziewiąty  okres i będzie trwał  od 4 lutego  2024 do 4 lutego 2044.

Gwiazda tego okresu to 9. Powinniśmy spędzać więcej czasu w rejonach, gdzie zlokalizowane są Gwiazdy  9,8,1 oraz 3 i 6, aby cieszyć się w tych miejscach pomyślnym Qi.

Sprawdźmy, zatem gdzie schowały się w 2024 roku złe energie i zawczasu zniwelujmy skutki ich szkodliwego działania. Szczególną uwagę należy zwrócić na wejście, sypialnię, pokój dziecka, pokój żywiciela rodziny czy też gabinet szefa, a także decyzyjnych, ważnych osób w firmie. Wszystkie złe energie znaczone są na czerwono  i tak:

Złośliwa Żółta Piątka symbol nieszczęścia i różnych niespodziewanych, poważnych przeszkód i chorób ulokowała się na zachodzie. Ważne pomieszczenie w tym rejonie ochroni powieszony tu metalowy dzwonek wietrzny, bijący metalowy zegar lub inny ładny okrągły metalowy ( najlepiej złoty) przedmiot. Najlepiej jednak, jeśli ta część domostwa pozostanie spokojna, mało lub wcale nieużywana.

Na południowym wschodzie  zagości wroga gwiazda 2, której skutki odczuwamy szczególnie mocno na naszym zdrowiu i poczuciu bezpieczeństwa. Szczególnie ważne jest unikanie tego kierunku zarówno podczas snu jak i pracy. Tradycyjne remedium na tę energię to 6 połączonych monet. Możemy zastosować chińskie monety i związać je czerwona wstążką, można tez użyć jakichkolwiek metalowych ozdób,  przedmiotów z brązu, miedzi, żelaza lub mosiądzu, ale najlepiej nie spać z głowa skierowaną na południowy wschód , nie pracować z twarzą skierowaną w tę stronę    i unikać dłuższego przebywania w tej części mieszkania. 

Niekorzystna gwiazda 3 związana z konfliktami i sprzeczkami ulokuje się w Centrum. Ta gwiazda odpowiedzialna jest też za straty i przegrane procesy. Osłabimy ją skutecznie kawałkiem czerwonego papieru, lub zapalając w tym rejonie często świeczki albo zastosujemy cokolwiek, co kojarzy się lub przypomina płomienie ognia.

Niekorzystna gwiazda 7 zagości na  południu. Reprezentuje skandale i niemoralne zachowania a także przemoc i włamania. Feng shui, jako remedium na tę energię poleca 3 łodygi bambusa umieszone w przeźroczystym szklanym naczyniu z czystą wodą. Jeśli nie możemy postawić tu rośliny można użyć figurki słonia z podniesioną trąbą. Uwaga na ryzyko pożarów w tym rejonie

 

Wzmacniamy dobre energie

Południowy zachód to  pomyślna gwiazda 9 jest gwiazdą bogactwa, inwestycji. Energia tego obszaru pomoże ci podejmować trafne decyzje związane z pomnażaniem majątku albo szukaniu korzystnych inwestycji.  Biurko ustawione w obszarze działania gwiazdy 8   ( północ)  i skierowane tak, aby patrzeć na obszar 9 ( południowy zachód )  to świetne ustawienie dla tych, którzy prowadzą firmę.

Północ to pomyślna gwiazda 8. Jest to gwiazda pieniędzy, przepływu gotówki. Warto dbać, aby w tym miejscu było jasno, czysto i korzystać z tego miejsca. To jest twój największy obszar bogactwa w 2024 roku. Pozostawaj tutaj długo a najlepiej pracuj w tym obszarze, lub często przemieszczaj się albo przechodź przez ten obszar. Twoja reputacja ulegnie znacznej poprawie, a to zaowocuje nowymi możliwościami kariery, a także bogactwem.

Wschód  to pomyślna gwiazda 1. Reprezentuje szlachetnych ludzi, mądrość, wiedzę karierę. Obszar ten ma pozytywny wpływ na akumulację bogactwa  dzięki mądrym decyzjom. To takie Twoje szerokopasmowe połączenie, Wi-Fi, które wspiera rozwój kariery, zajęcia akademickie, podróże, wspiera związki, prowadząc nawet do ślubu

Północny zachód w tym roku  to gwiazda kreatywności  4. Jest gwiazdą akademicką, która wspomaga zdobywanie wiedzy, umiejętności i rozwija talenty.  Ta gwiazda promuje także romans. W tej lokalizacji twoje działania twórcze zostaną wzmocnione energią. Skorzystaj z tego pokoju dla studiowania lub dla innych intelektualnych, artystycznych i kreatywnych zajęć. Jeśli chcesz napisać książkę, skorzystaj z tego obszaru, aby rozpocząć pisanie.

Północny wschód  pomyślna gwiazda 6. Reprezentuje autorytet, władzę, wpływy i zdolność do działania. Ta lokalizacja zachęci do wysiłku zawodowego, do uznania  i wywierania wpływu na innych, jest to obszar, w którym możesz pracować (biuro), ale również znakomicie gdyby tu była sypialnia lub główne drzwi.

 

Zachęcam do częstego korzystania z pomyślnych obszarów, np. do pracy, spania lub przebywania w nich. Korzystanie z tych obszarów będzie wspierać twoje konkretne przedsięwzięcia. Nawet jeśli nie przebywasz w tych miejscach ale , masz tam radio lub telewizor, czy bijący zegar, te energie są poruszane pobudzają dobrą energię Qi   gwiazd z tego roku.

 

Tai Sui  2024 r. Znajduje się w sektorze  znajdującym się na SE  (105,5 - 135,5) na kompasie.  Książę nie lubi rozgardiaszu, hałasu      i nie lubi, gdy patrzymy jemu w oczy. Aby go nie obrazić w tym małym  obszarze nie wolno hałasować ani przeprowadzać poważnych remontów i kopać głęboko w ziemi. Nie powinniśmy też siadać przodem do tego kierunku. Za to warto mieć Tai Sui za plecami, jako wsparcie. 

Remedia  używane w poprzednich latach można ponownie wykorzystać, chociaż ich siła  jest zwykle odrobinę niższa . Nowe remedia  mają świeżą, silniejszą energię. Jeśli chcesz wykorzystać ubiegłoroczne remedia odzyskaj ich energię, przemywając je naturalną solą. Następnie pozwól im stać na otwartej przestrzeni przez trzy dni. Niech absorbują  energię Yang z otoczenia. Jeśli jednak wyglądają na zużyte lub zmęczone, lepiej kup nowe remedia.

49 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page