top of page

Konsultacje

door-1182969_1280.jpg
Feng Shui domu

Chiński mędrzec Huei powiada, że z TAO wyłaniają się dwie siły. Siła jin i siła jang. Zawsze, kiedy zajmuję się otoczeniem człowieka pamiętam o tej zasadzie. Mam do niej szacunek i każda ekspertyza składa się z części jin i jang.

Feng shui domu, mieszkania, działki

Żyjemy pod niebem jang na ziemi jin, pokrytej górami i równinami jin oraz rzekami i strumieniami jang. Na ziemi jin żyją ludzie jang i budują domy jin. W domach mieszkają mężczyźni jang i kobiety jin. Każdy z nas ma zewnętrzna powłokę jang i wnętrze jin. Codziennie spotykają nas sytuacje przyjemne jang i smutne jin, spotykamy też ludzi z radosnym nastawieniem do życia jang i tych zamkniętych w sobie jakby smutnych jin.

Oba te pierwiastki przenikają się wzajemnie, nie można ich oddzielić i nie mamy na nie wpływu. Dlatego każda ekspertyza składa się z dwóch części.

Analizy domu, ogrodu czy mieszkania. 

Podstawą oceny miejsca jest Wędrująca Gwiazda, czyli horoskop urodzeniowy budynku oraz indywidualna Liczba KUA mieszkańców. Obie techniki należą do technik zaawansowanych i pozwalają zdiagnozować na ile przestrzeń otaczająca człowieka jest odpowiednia dla niego. Po tej analizie wiem, jaki funkcje przypisać do pomieszczeń i jak ustawić najważniejsze meble oraz w jakich pomieszczeniach człowiek powinien spędzać czas a jakich unikać.

Aby wykonać te cześć ekspertyzy potrzebuję:

 • Planu budynku, mieszkania z naniesionymi i opisanymi pomieszczeniami oraz ustawieniem głównych sprzętów czy mebli.

 • Mapki geodezyjnej działki z naniesionym na niej budynkiem lub jeśli nie ma jeszcze budynku tylko mapki działki.

 • Przydaje się też adres działki (Google Maps) lub jej numer geodezyjny.

 • Konsultant powinien też odwiedzić analizowane miejsce, aby ocenić otoczenie szukając w nim Mitycznych Zwierząt ( Szkoła formy terenu) i obiektów emitujących energię sha. (Jeśli takie są)

 

Analiza osób zamieszkujących miejsce. 

 

Dom czy mieszkanie ma służyć konkretnym osobom, które maja konkretne pragnienia i oczekiwania oraz pewne cechy charakteru. Człowiek nie jest samotnikiem i oprócz pracy ma życie osobiste, które realizuje w rodzinie czy związku. Nasze miejsce na ziemi powinno służyć jednakowo dobrze wszystkim, którzy postanowili razem żyć. Nie zawsze jest tak jak sobie wymarzyliśmy. Czasami musimy lub chcemy iść na kompromis, albo potrafimy być tolerancyjni w obliczu potrzeb innego bliskiego człowieka.

Aby wykonać tę cześć ekspertyzy potrzebuję:

 • Daty urodzenia wszystkich osób, które będą zamieszkiwać analizowana przestrzeń.

 • Wniosków z wypełnionej Mapy Pragnień i Celów osoby, która zwraca się do mnie z prośba ekspertyzę.

Daty urodzenia potrzebne są do sporządzenia skróconych portretów numerologicznych ( posługuje się chińską numerologią). Portret numerologiczny daje nam wgląd w te aspekty życia człowieka, na które feng-shui nie ma wpływu.

Ponadto umożliwiają mi wyliczenie indywidualnej liczby KUA analizowanych osób i tym samym wskazania im kierunków geograficznych, z których napływa ich dobra oraz zła energia.

Wnioski z Mapy Pragnień i Celów umożliwiają zdiagnozowanie, czego tak naprawdę oczekujemy od życia i na jakiej z ośmiu aspiracji życiowych robiąc ekspertyzę należy skupić się najbardziej. Mapę każdy powinien wypełnić sam a przy jej wypełnianiu pomocne mogą okazać się wskazówki zawarte w Aspiracjach życiowych na planie Ba Gua. Kliknij na lin a otworzy się tekst. 

 

Zachęcam do przeczytania artykułów Dom marzeń cześć I i Dom marzeń cześć II, które pozwolą Wam uniknąć błędów na etapie zakupu działki, domu czy mieszkania. W tych artykułach opisałam podstawowe zasady Szkoły Form i Intuicyjnej. Zasady te możecie stosować samodzielnie gdyż  nie wymagają specjalistycznej wiedzy.

Kilka wskazówek, jakie kolory i kształty zastosować w poszczególnych kierunkach geograficznych znajdziecie tutaj. 

Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda ekspertyza zajrzyj tutaj; 

 

Przykładowa ekspertyza aranżacji domu

Przykładowa metamorfoza wnętrza po ekspertyzie

Jeśli uznasz, że chcesz skorzystać z mojej pomocy napisz lub zadzwoń.

Feng-Shui-Symbol (1).png
Feng Shui firmy
chairs-2181960_1280.jpg

Feng Shui firmy

Kiedy zajmuje się konsultacją dla firmy biorę pod uwagę te same czynniki, które są ważne przy analizie domu.

Różnica polega jedynie na celach jakie przyświecają w prywatnym życiu i w biznesie. W biznesie zwykle chodzi o rozwój i finanse. Czasami chodzi o przyciąganie nowych klientów. Są tez takie ekspertyzy, w których szukamy błędów, analizuję kompetencje personelu, albo projektuję  logo.

 

Aby wykonać ekspertyzę  firmy potrzebuję:

 • Planu budynków w tym pomieszczeń z biurami z naniesionymi i opisanymi pomieszczeniami oraz ustawieniem głównych sprzętów, biurek  czy mebli.

 • Mapki geodezyjnej działki z naniesionym na niej budynkiem lub jeśli nie ma jeszcze budynku tylko mapki działki.

 • Adres nieruchomości.

 • Cele jakie stawia sobie firma, zagrożenia na jakie natrafia.

 • Daty urodzenia kluczowych dla firmy  osób i ich stanowiska.

 • Logo i pełna nazwa firmy.

Daty urodzenia potrzebne są do sporządzenia skróconych portretów numerologicznych ( posługuje się chińską numerologią). Portret numerologiczny daje nam wgląd w te aspekty życia człowieka, na które feng-shui nie ma wpływu.

Ponadto umożliwiają mi wyliczenie indywidualnej liczby KUA analizowanych osób i tym samym wskazania im najlepszych z możliwych miejsc pracy

 

 • Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda ekspertyza zajrzyj tutaj;

Przykładowa ekspertyza SPA

 

 

Jeśli uznasz, że chcesz skorzystać z mojej pomocy napisz lub zadzwoń. Kontakt

Zapraszam

tree-838667_1280.jpg
Numerologia chińska

W tradycji chińskiej los człowieka jest wypadkową trzech naturalnych sił San Chai, trzech rodzajów szczęścia. Numerologia chińska jest jak nić łącząca te trzy rodzaje szczęścia i pozwala zrozumieć te aspekty naszego życia, na które nie mamy wpływu oraz pomóc nam w dokonywaniu wyborów, które będą zgodne z naszym osobistym szczęściem.

Numerologia chińska

W tradycji chińskiej los człowieka jest wypadkową trzech naturalnych sił San Chai, trzech rodzajów szczęścia. Numerologia chińska jest jak nić łącząca te trzy rodzaje szczęścia i pozwala zrozumieć te aspekty naszego życia, na które nie mamy wpływu oraz pomóc nam w dokonywaniu wyborów, które będą zgodne z naszym osobistym szczęściem.

 

Na San Chai składają się:

Tien Chai – Szczęście Niebiańskie innymi słowy nasze przeznaczenie.

Ti Chai – Szczęście Ziemskie, czyli nasze korzenie.

Ren Chai – Szczęście Ludzkie inaczej nasze osobiste wybory.

 

Jeśli Szczęście Niebiańskie to czas, a Ziemskie to miejsce to człowiek swoimi właściwymi działaniami we właściwym miejscu i we właściwym czasie jednoczy los Nieba i Ziemi.

I tu możemy posłużyć się Numerologią chińska aby poszukać właściwej drogi, aby zrozumieć co jest nasza siłą a co nas ogranicza. Numerologia to nie przepowiednia. Numerologia to informacja o tym, czym dysponujemy, czego musimy się nauczyć i wreszcie informacja kiedy na swej drodze spotykamy przeszkody a kiedy mamy dobry czas. Ta wiedza pomaga nam przetrwać gorsze lata i przygotować się do działania kiedy nadejdą lepsze lata. Po co walczyć z losem kiedy można chwytać wiatr w żagle kiedy nadejdzie dobry czas a kiedy jest gorszy zawinąć do brzegu i przeczekać burzę?.

Pracując nad sobą i nad własnym Feng-Shui możemy dochodzić do harmonii miedzy Niebem i Ziemią i w ten sposób wspierać nasze szczęście. Jeśli jednak nić łącząca trzy rodzaje szczęścia poplącze się to trudno będzie osiągnąć harmonię

Aby wykonać Portret numerologiczny potrzebuje  twojej daty urodzenia. Sprawdzę jaka jest twoja data urodzenia we wschodnim kalendarzu  i po kilku dniach pracy otrzymasz portret.

 

Jeśli uznasz, że chcesz skorzystać z mojej pomocy napisz lub zadzwoń. Kontakt

Zapraszam

Feng Menglong
DaKEcD1Q_400x400.jpg

"Gdy znasz swe wady i zalety, a przy tym swoje miejsce w świecie i jeszcze wartość własna w oczach innych ludzi, to większe szanse twoje, by wysoko wzlecieć i by szacunek oraz podziw wzbudzić”

bottom of page