top of page
  • Zdjęcie autoraBożena Radzikowska

Remedia Feng Shui na 2021 rok Metalowego Bawoła

Zaktualizowano: 1 lut 2021


Chiński Rok Metalowego Bawola zaczyna się 12 lutego 2021 a kończy 31 stycznia 2022r. Zmienia się rozkład energii feng shui w naszych domach a w centralnym Pałacu Lo Shu znajdzie pomyślna cyfra 6


Energia Qi jest podobna do fal Wi-Fi, w niektórych obszarach można uzyskać lepszy odbiór i łączność niż w niektórych innych obszarach. Podczas 20-letniego okresu Ósmego, czyli od 2004 do 2024, powinniśmy spędzać więcej czasu w rejonach, gdzie zlokalizowane są Gwiazdy 8, 9 i 1 oraz 4 i 6, aby cieszyć się tych miejscach pomyślnych Qi. Natomiast mniej lub w ogóle nie spędzaj czasu w niepomyślnych sektorach swojej nieruchomości, czyli 2,3.5,7.

Sprawdźmy, zatem gdzie schowały się w 2021 roku złe energie i zawczasu zniwelujmy skutki ich szkodliwego działania. Szczególną uwagę należy zwrócić na wejście, sypialnię, pokój dziecka, pokój żywiciela rodziny czy też gabinet szefa, a także decyzyjnych, ważnych osób w firmie. Wszystkie złe energie znaczone są na czerwono i tak:


Złośliwa Żółta Piątka symbol nieszczęścia i różnych niespodziewanych, poważnych przeszkód i chorób ulokowała się na południowym wschodzie. Ważne pomieszczenie w tym rejonie ochroni powieszony tu metalowy dzwonek wietrzny, bijący metalowy zegar lub inny ładny okrągły metalowy ( najlepiej złoty) przedmiot. Najlepiej jednak, jeśli ta część domostwa pozostanie spokojna, mało lub wcale nieużywana.


Na północy zagości wroga gwiazda 2, której skutki odczuwamy szczególnie mocno na naszym zdrowiu i poczuciu bezpieczeństwa. Szczególnie ważne jest unikanie tego kierunku zarówno podczas snu jak i pracy. W 2021 roku z powodu Covida powinniśmy szczególnie uważać. Ten złośliwy wirus ma do nas łatwiejszy dostęp wraz z energia północy. Tradycyjne remedium na tę energię to 6 połączonych monet. Możemy zastosować chińskie monety i związać je czerwona wstążką, można tez użyć jakichkolwiek metalowych ozdób. Przedmiotów z brązu, miedzi, żelaza lub mosiądzu, ale najlepiej nie spać z głowa na północ, nie pracować z twarzą skierowana na północ i unikać dłuższego przebywania w północnej części mieszkania.


Niekorzystna gwiazda 3 związana z konfliktami i sprzeczkami ulokuje się na południowym zachodzie. Ta gwiazda odpowiedzialna jest też za straty i przegrane procesy. Osłabimy ją skutecznie kawałkiem czerwonego papieru, lub zapalając w tym rejonie często świeczki albo zastosujmy cokolwiek, co kojarzy się lub przypomina płomienie ognia.


Niekorzystna gwiazda 7 zagości na północnym zachodzie. Reprezentuje skandale i niemoralne zachowania a także przemoc i włamania. Feng shui, jako remedium na tę energię poleca 3 łodygi bambusa umieszone w przeźroczystym szklanym naczyniu z czystą wodą, jeśli nie możemy postawić tu rośliny można użyć figurki słonia z podniesiona trąbą.


Wzmacniamy dobre energie


Północny wschód pomyślna gwiazda 9 jest gwiazdą bogactwa, inwestycji. Energia tego obszaru pomoże ci podejmować trafne decyzje związane z pomnażaniem majątku albo szukaniu korzystnych inwestycji. Biurko ustawione w obszarze działania gwiazdy 8 ( zachód) i skierowane tak, aby patrzeć na obszar 9 ( północny wschód) to świetne ustawienie dla tych, którzy prowadzą firmę.


Zachód to pomyślna gwiazda 8. Jest gwiazdą pieniędzy, przepływu gotówki. Warto dbać, aby w tym miejscu było jasno, czysto i korzystać z tego miejsca. To jest twój największy obszar bogactwa w 2021 roku. Pozostawaj tutaj długo a najlepiej pracuj w tym obszarze, lub często przemieszczaj się albo przechodź przez ten obszar. Twoja reputacja ulegnie znacznej poprawie, a to zaowocuje nowymi możliwościami kariery, a także bogactwem.


Południe to pomyślna gwiazda 1. Reprezentuje szlachetnych ludzi, mądrość, wiedzę. Obszar ten ma pozytywny wpływ na akumulację bogactwa w 2021 roku. To takie Twoje szerokopasmowe połączenie, Wi-Fi, które wspiera rozwój kariery, zajęcia akademickie, podróże, wspiera związki, prowadząc nawet do ślubu


Wschód to gwiazda kreatywności 4. Jest gwiazdą akademicką lub scholastyczną, która wspomaga zdobywanie wiedzy, umiejętności i rozwija talenty. Ta gwiazda promuje także romans. W tej lokalizacji twoje działania twórcze zostaną wzmocnione energią. Skorzystaj z tego pokoju dla studiowania lub dla innych intelektualnych, artystycznych i kreatywnych zajęć. Jeśli chcesz napisać książkę, skorzystaj z tego obszaru, aby rozpocząć pisanie. Dom z głównymi drzwiami w tym obszarze, wzmocni twoje sukcesy w miłości i romansach.


Centrum to pomyślna gwiazda 6. Reprezentuje autorytet, władzę, wpływy i zdolność do działania. Ta lokalizacja zachęci do wysiłku zawodowego, do uznania i wywierania wpływu na innych, jest to obszar, w którym możesz pracować (biuro), ale również znakomicie gdyby tu była sypialnia lub główne drzwi.


Zachęcam do częstego korzystania z pomyślnych obszarów, np. do pracy, spania lub przebywania w nich. Korzystanie z tych obszarów będzie wspierać twoje konkretne przedsięwzięcia. Nawet jeśli nie przebywasz w tych miejscach ale , masz tam radio lub telewizor, czy bijący zegar, te energie są poruszane pobudzają dobrą energię Qi gwiazd z tego roku.


Tai Sui z 2021 r. Znajduje się w sektorze Wół znajdującym się na Północnym wschodzie (22,5 - 37,5) na kompasie. Ponieważ Wół w tym roku dzieli lokalizację z Tai Sui, jeśli Wół będzie ostrożny i nie będzie drażnił Wielkiego księcia Tai Sui może przynieść pozytywne zmiany w życiu Wołu. Książę nie lubi rozgardiaszu, hałasu i nie lubi, gdy patrzymy jemu w oczy. Aby go nie obrazić w tym małym 15 stopniowym obszarze nie wolno hałasować ani przeprowadzać poważnych remontów i kopać głęboko w ziemi. Nie powinniśmy też siadać przodem do tego kierunku. Za to warto mieć Tai Sui za plecami, jako wsparcie


UWAGA: Remedia używane w poprzednich latach można ponownie wykorzystać, chociaż ich siła jest zwykle odrobinę niższa ( remedium na ten rok powinno być silne). Nowe remedia mają świeżą, silniejszą energię. Jeśli chcesz wykorzystać ubiegłoroczne remedia odzyskaj ich energię, przemywając je naturalną solą morską lub kamienną. Następnie pozwól im stać na otwartej przestrzeni przez trzy dni. Niech absorbują naturalną energię Yang z otoczenia. Jeśli jednak wyglądają na zużyte lub zmęczone, lepiej kup nowe remedia.

210 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page