top of page
  • Zdjęcie autoraBożena Radzikowska

Pięć żywiołów, pięć typów kobiet i co z tego wynika?

Zaktualizowano: 8 lis 2020

Jak rozpoznać, jaki żywioł w nas dominuje? Jak żywiołem podkreślić swoja urodę i osobowość? Jakiego partnera szukać, aby zbudować harmonijny związek? Jaka praca do nas pasuje? Oto kilka wskazówek, które być może pozwolą odkryć drzemiące w nas pokłady energii i konstruktywnie je wykorzystać.

Wu-Shing, czyli Pięć Praelementów, to bardzo stara koncepcja budowy Wszechświata. Zakłada, że wszystko we Wszechświecie należy do jednego z pięciu żywiołów, czyli OGNIA, ZIEMI, METALU, WODY i DRZEWA. Zakłada również, że wszystko, co materialne ma cechy jednego z żywiołów a żywioły wchodzą ze sobą w różne relacje, zarówno funkcjonalne jak i emocjonalne. Spróbujmy opisać cechy fizyczne i emocje pięciu żywiołów odnosząc je do pięciu typów kobiet zakładając, że każdy z typów ma dominujące cechy jednego z żywiołów

Zaczniemy od żywiołu DRZEWO.

Dominuje w latach kończących się cyframi 4 lub 5. Osoby urodzone w roku Drzewa są: twórcze, mają zdolności artystyczne, są rozrywkowe, niestrudzone, otwarte na nowości. To entuzjaści, mający wielu przyjaciół, są dobrzy dla ludzi i zwierząt. Uwielbiają być w centrum zainteresowania i wszędzie tam, gdzie dzieje się coś nowego i ciekawego. Lubią być kochane i podziwiane, ale same cenią sobie niezależność. Często brakuje im konsekwencji i cierpliwości. Zbyt często się złoszczą i gniewają.

Jakie cechy fizyczne ma kobieta Drzewo?

Jest smukła, dość wysoka, o wyprostowanej stabilnej sylwetce. Tak jak drzewo jest odporna na nagłe zmiany warunków zewnętrznych, trudno ją złamać. Mimo, że wygląda na mocną, w miłości łatwo ją zranić – szczególnie słowem. Ma zdolności do planowania, nauczania, pokazywania drogi innym ludziom. Dlatego sprawdza się w roli nauczyciela, administratora, lekarza, polityka, informatyka. Kobiety Drzewa ciągle się czegoś uczą. Są wszędzie tam, gdzie dzieje się coś nowego i ciekawego. Interesuje je moda i zawsze modnie się ubierają. Relaksują się wśród roślin, również pracując w ogrodzie. Jak kobiety Drzewa strojem powinny podkreślać swoja urodę i osobowość? Niebieskie dodatki dodają im energii, czerwone trochę zmieniają i sprawiają, że zawsze będą zauważone. Kiedy kobieta Drzewo chce wyglądać dystyngowanie i poważnie powinna zastosować kolor biały.

Pora roku, która wspiera kobietę Drzewo to wiosna. Jej liczba to 3 i 4 a jej kolor to zielony. Harmonijne relacje nawiąże z osobami z dominującym elementem Ognia i Wody. Powinna unikać osób z dominującym żywiołem Metalu a osoby z dominująca Ziemią unikają osób z dominującym Drzewem.


Kolejny żywioł to OGIEŃ.

Lata kończące się cyframi 6 lub 7. Osoby urodzone w roku Ognia są: obyczajne, dynamiczne, romantyczne, radosne, nieco zmienne, lubią ryzyko, w życiu zawodowym i w uczuciach, mają poczucie humoru, są emocjonalne. To urodzeni przywódcy, potrafią pociągać tłumy, stronią od schematów i reguł, fascynuje ich działanie nowatorskie nawet niebezpieczne. Takie wrażenie sprawiają na zewnątrz. W rzeczywistości często bywa tak, że same siebie postrzegają, jako jednostki bezwartościowe. Mają kompleksy i wykorzystują innych ludzi.

Po czym poznamy kobietę Ogień? Jej urokowi nie oprze się żaden mężczyzna. Hipnotyzuje ciepłem i blaskiem. Ale uwaga, jeśli jest nieczuła na zaloty potrafi mocno poparzyć. Jeśli jednak zakocha się, to otoczy partnera burzą namiętności. Jest duszą towarzystwa. Dużo się śmieje i jest to jej sposób na pozbycie się stresów i zachowanie zdrowia oraz młodego wyglądu. Musi być ciągle w ruchu i ciągle aktywna. Jest inteligentna i kreatywna, dlatego zarówno, jako szef jak i pracownik zawsze będzie zauważona i doceniona. Nie boi się publicznych wystąpień i z tego powodu praca w mediach jest dla niej wyzwaniem. Wielu aktorów czy artystów to ludzie Ognia. To, co może ja zniszczyć to stagnacja i nuda, która gasi radość jej życia. Do kobiety Ogień najbardziej pasuje kolor czerwony. Zielony kolor przyda się, kiedy ma zły dzień gdyż doda jej energii. Kolory żółty lub brązowy troszkę utemperują i uspokoją emocje a niebieski ugasi jej temperament, co czasem się przydaje.

Pora roku wspierająca kobietę Ogień to oczywiście lato. Jej liczbą jest 9 a kolorem czerwony.

Harmonijne relacje nawiązuje z ludźmi z dominującym elementem Drzewa i Ziemi. Powinna unikać ludzi z dominującym elementem Wody a jej unikają ludzie z dominującym elementem Metalu.


Pora na kolejny żywioł ZIEMIA.

Lata kończące się cyframi 8 lub 9. Osoby urodzone w roku Ziemi są: praktyczne, stanowcze, cierpliwe, wytrwałe, konserwatywne, lojalne i odpowiedzialne oraz niezawodne. Nie lubią zmian, ale sprawdza się w trudnych sytuacjach i można na nie liczyć. Nigdy nie działają pochopnie i nie podejmują ryzyka. Maja rękę do pieniędzy i zawsze gromadzą dobra materialne. Często są nadopiekuńcze, zamartwiają się na zapas, troszczą się o coś lub kogoś. Potrafią zagłaskać kota na śmierć. Sprawiają wrażenie świętych, co denerwuje ich otoczenie. Potrafią być obsesyjne w swoich zachowaniach oraz małostkowe i dość powolne.

Kobieta z dominującym żywiołem Ziemia swój urok skrywa w naturalnym pięknie. Sprawia wrażenie osoby, która daje poczucie stabilności i bezpieczeństwa. Ma dar łagodzenia wszelkich konfliktów, ponieważ jest odporna na negatywne wpływy. Z tego powodu ma różnorodne grono przyjaciół, najczęściej takich, którzy potrzebują emocjonalnego wsparcia. Potrafi stworzyć prawdziwy dom i często wcześnie rodzi dzieci, pragnie mieć rodzinę. Jest dobrym organizatorem i lubi konkrety. Dlatego często wybiera zawód konkretny Np. architekt, księgowa, projektant, krawcowa.

Jako szef zawsze stworzy dobrą atmosferę w pracy. Kobieta Ziemia rzadko się złości, ale często martwi na zapas. Jej ulubione kolory to odcienie brązu, beżu, żółtego, cynamonu. Ale odrobina czerwieni uczyni ją bardziej ekstrawagancką i podkreśli urodę. Biały pozwoli skoncentrować się na sobie i doda elegancji, a zielony rozweseli i odmłodzi. Najlepiej wygląda i czuje się późnym latem i wczesna wiosną. Jej liczby to 2 i 8 a kolory to brązy, beże, żółcie.

Harmonijny związek stworzy z osobą z dominującym elementem Ognia oraz z osobą z dominującym Metalem. Powinna unikać osób z żywiołu Drzewa a jej unikają osoby z dominującym żywiołem Wody.


A teraz żywioł METAL

Lata kończące się cyframi 0 lub 1. Osoby urodzone pod wpływem Metalu mają: intuicję, bystry umysł, są zdecydowanie, ambitne, mają jasne cele, robią karierę, są samodzielne i niezależne, niechętnie korzystają z pomocy, nie boją się samotności, mają dystans do otoczenia. Są bardzo sprawiedliwe i maja wysokie morale. Cechuje je powaga, sztywność, oschłość i nieprzystępność. Często sprawiają wrażenie smutnych, załamanych, niedostępnych

Kobieta Metal jest jak magnez i łatwo ją zauważyć.

Od razu zwraca uwagę i to nie tylko mężczyzn. Jest odrobinę niedostępna, a przy tym klasycznie piękna. Nie interesują ją przelotne znajomości czy romanse. Angażuje się tyko wtedy, gdy widzi szansę na dłuższą znajomość. Metal to silna konstrukcja i tylko takie silne i długotrwałe relacje ja interesują. Trudno ją uwieść. Jest nieczuła na typowe zaloty. Jej skrytość i ukrywane emocje powodują, że starannie dobiera sobie przyjaciół. Zdecydowanie, konsekwencja, dokładność i konkretność pomagają jej w każdym zawodzie o dużym nasileniu stresu. Dzięki niezależności poglądów i odporności na wpływy zewnętrzne znakomicie sprawdza się, jako sędzia czy prokurator. Bankowość też jest dla niej stworzona. Ponieważ kobieta Metal skupia się bardzo na sobie, często uważana jest za smutną. Najbardziej podkreśla jej urodę kolor biały, który współgra z jej klasyczną elegancją. Niebieski sprawia, że staje się bardziej oswojona, bardziej dostępna. Brązy dodają jej powagi, ale też ciepła a czerwony pomaga wrzucić na luz i rozweselić.

Jej pora roku to jesień, szczęśliwe liczby 6 i 7 a kolory to biały, złoty i srebrny.

Harmonijne relacje stworzy z partnerem urodzonym w roku Ziemi i Wody. Powinna unikać osób z dominującym żywiołem Ognia a jej unikają osoby urodzone w roku Drzewa.


I ostatni żywioł WODA

Czyli w latach kończących się cyframi 2 lub 3. Ludzie będący pod wpływem Wody są: mądrzy, wrażliwi, intuicyjni spokojni, cisi, ale lubią towarzystwo, Mają łatwość nawiązywania kontaktów, są pełni głębokich uczuć, tak miłości jak i nienawiści. Posiadają zdolności negocjacyjne, są dyplomatyczni, elastyczni i łatwo się przystosowują, są wścibscy, kapryśni i zmienni emocjonalnie. Często są lękliwi i pełni obaw.

Kobieta Woda jest jeszcze bardziej tajemnicza niż Metal.

Woda wszędzie przeniknie i do wszystkiego się dopasuje. Dzięki wodzie istnieje życie. Podobnie kobieta Woda – jest nieprzenikniona. Kobiety Wody są pozornie nieśmiałe i skryte, nie okazują emocji, przez co otoczenie uważa je za introwertyczki. Ale pozory mylą. Zakochana kobieta Woda wybucha wodospadem uczuć i emocji. A kiedy upatrzy sobie wybranka to na pewno go zdobędzie. Zawiedziona kobieta Woda w jednej chwili staje się niedostępna. Potrafi z jednej skrajności natychmiast przejść do drugiej. Żywioł Wody daje olbrzymią intuicję i świadomość. Zawodowo dzięki niezwykłej inteligencji, dyplomacji i spostrzegawczości znakomicie sprawdza się, jako dziennikarz, dyplomata, hotelarz, handlowiec i PR-owiec. Jest niezwykle wytrwała i cierpliwa. Nosi czarne ubrania. Kolor zielony uczyni ją bardziej przystępną. Biały doda jej dostojności a czerwony rozweseli i rozświetli.

Jej pora roku to zima. Szczęśliwa liczba 1 a kolor niebieski i czarny.

Harmonijny związek stworzy z mężczyzną urodzonym w roku Metalu i Drzewa. Powinna unikać osób urodzonych w roku Ziemi a jej unikają osoby urodzone w roku Ognia.

230 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page