top of page
  • Zdjęcie autoraBożena Radzikowska

Numerologia - drogi życia

Zaktualizowano: 3 mar 2020

Droga życia to ogólna charakterystyka naszego losu.

Mamy dziewięć dróg życia oraz dwie drogi mistrzowskie. Do tego dochodzą strzały słabości i strzały mocy oraz szczególne układy cyfr. Poniżej prezentuję krótkie opisy podstawowych dróg życia.


1. Niezależność

Droga życia jedynek jest pełna wyzwań, daje wiele możliwości, ale jest pełna pułapek. Krocząc tą drogą musisz nauczyć się panować nad swoja aktywnością tak aby twórczo ją wykorzystywać i nie mylić wolnej woli z samowolą oraz nie narzucać innym swojej woli. Twoi najwięksi wrogowie to pośpiech, niecierpliwość i chorobliwy entuzjazm. Żyj chwilą a nie wielkimi dalekosiężnymi planami. Doceniaj przeszłość i doświadczenie innych. Doceniaj ich wiedzę i wyciągaj wnioski z popełnionych błędów. Dbaj o serce, układ nerwowy i krążenia oraz głowę i oczy.

2. Współpraca

To droga współpracy przyjaźni, po której człowiek rzadko idzie sam. Dwójki są łagodne, spokojne, urzekające urokiem osobistym. Łatwo zdobywają przyjaźnie, są znakomitymi gospodarzami. Są empatyczni, kochający i cenią sobie przyjaźnie. Maja naturalna intuicję i korzystają z niej. Świetnie czują się będąc w cieniu innej, ale wybitnej osoby. To doradcy, mediatorzy, realizatorzy cudzych planów. Bardzo się cieszą z wykonanej pracy tym bardziej, jeśli ktoś to dostrzeże i doceni. Próbują przewodzić, ale nie jest to ich specyfika i raczej nie powinni przewodzić, gdyż zwykle źle sie to kończy.

3. Twórczość

Krocząc tą drogą wyrażasz siebie poprzez oryginalność i niepowtarzalność. Ta droga jest niezwykła a dla kroczących nią łatwa i niezbyt poważna. Idziesz tańcząc, śpiewając, grając lub pisząc prozę czy wiersze. Wszystko robisz radośnie z pogodą ducha otoczony przyjaciółmi. Często kusisz sie na alkohol, narkotyki, seks. Mocną strona trójek jest komunikacja i umiejętność zapalania innych do własnych pomysłów i idei, których nigdy nie brakuje. Niestety brakuje planów dalekosiężnych i konsekwencji w ich realizacji. Dlatego nie wiadomo dokąd droga prowadzi.

4. Budowanie

Ta droga jest trudna i wymagająca pracy. Idą po niej ludzie praktyczni, konsekwentni, godni zaufania, sumienni i dobrzy organizatorzy. To ludzie idealni do trudnych, długoterminowych zadań, cierpliwie prowadzący innych. Musza jednak widzieć, że ich wysiłek jest doceniany. Lubią wyzwania i skomplikowane zadania. Dbają o szczegóły i dzięki temu to, co tworzą jest stale, trwałe i solidne. Mają wizję przyszłości i mało co jest w stanie ich przestraszyć. Czwórki często są uparte i mało elastyczne. Narzucają swoją wolę otoczeniu dlatego inni ludzie w ich towarzystwie mogą czuć sie zdominowani.

5. Wolność

Droga piątki wije się przez różnorodne tereny. Wolność i rozmaitość to cecha piątki. Nie liczy się z otoczeniem a kierunek obiera w ostatniej chwili jakby przypadkiem. Ustawiczne zmiany adresów, partnerów, pracy czy zainteresowań sprawiają wrażenie jakby ciągle czegoś szukali, za czymś gonili, coś testowali. A jest to w przypadku piątek poszukiwanie potwierdzenia pełni swojej niezależności oraz wolności. Często zapominają gdzie kończy się ich wolność i zaczyna wolność innych. Będąc w stałym związku ranią najbliższych a w stałej pracy są nieszczęśliwi. Piątki posiadają dużo entuzjazmu i nie wyrastają z młodzieńczości. Piątki są wybuchowe i nieobliczalne. Przywiązują się do swoich niezaspokojonych, często urojonych pragnień i niemożliwych do spełnienia uczuciowych potrzeb.

6. Odpowiedzialność

Ta droga to nieustanne zamartwianie się o innych. Ludzie na tej drodze przyjmują na swoje barki troski innych, karmią ich, opiekują się i są zadowoleni z tego powodu. Lubią rozwiązywać cudze problemy, ale najbardziej angażują się w problemy osób najbliższych. Miłość, partnerstwo, harmonia związku i życia to najważniejsze wartości tej drogi. Kochają dom, rodzinę i przyjaciół. Są mądrzy, tolerancyjni i odpowiedzialni. Rzadko krytykują, częściej przekonują, doradzają, nawracają i resocjalizują. Dzieci oraz osoby starsze i ułomne przepadają za nimi. Posiadają dar gruntownej analizy i dotarcia do sedna problemu. Spełniają sie w pracy w wojsku, religii, polityce, nauczaniu, twórczości artystycznej i akcjach humanitarnych. Są ludźmi bardzo wrażliwymi i mogą reagować zbyt emocjonalnie na cierpienie innych w sytuacjach, gdy należałoby mieć więcej odporności psychicznej.

7. Analiza i zrozumienie

Ta droga to droga powolnego poruszania się do przodu. Jest to droga bardzo nietypowa, oryginalna i wymagająca. Ludzie na tej drodze potrzebują czasu, aby samodzielnie wybrać moment do zrobienia następnego kroku. Wszystko musza przemyśleć, przeanalizować i często zaglądają do swojego wnętrza oraz słuchają intuicji. Nie chcą słuchać doradców i nie potrzebują pomocników. Maja do wszystkiego dystans w tym dystans do innych ludzi. Dlatego samotność jest tym, co sprzyja ich dyskretnej naturze. Potrafią zaskakiwać wszystkich trafnością swoich analiz i przewidywań. Ich natura jest filozoficzna, introspekcyjna, ostrożna i duchowa. Te cechy pogłębiają sie wraz z wiekiem. Nie lubią zespołów i grup. Ciężko sie adoptują. Wolą kilku, ale sprawdzonych przyjaciół niż wielu znajomych. Tworzą dookoła siebie mur niedostępności, są twardzi i konserwatywni oraz perfekcyjni. Błyszczą w towarzystwie, skupiają na sobie uwagę, ale nie pozwalają sie nikomu zbliżyć do siebie.

8. Materializm

Ta droga to albo sukces materialny, silna wola, autorytet, szacunek u innych, albo klęska finansowa, problemy materialne, ryzyko. Jest strasznie kreta i poplątana, dlatego można się łatwo pogubić krocząc w stronę wielkich przedsięwzięć. Jednak kroczących po tej drodze to nie zraża. Konsekwentnie czekają na sukces. Ósemki są wytrwałe, uparte, konsekwentne żadne problemy ich nie zrażają. Pokonują jeden po drugim. I dopną swego, ale pod jednym warunkiem. Musza mieć jasno nakreślony cel zaakceptowany, jako osobisty. Wtedy nic nie przeszkodzi w jego osiągnięciu. Ósemki świetnie radzą sobie z pieniędzmi. Nie interesuje ich duchowy świat. Nie żyją marzeniami. Są bardzo hojne i sprawiedliwe. Nie boja sie przewodzenia, organizowania i odpowiedzialności. Są bardzo stanowcze i szybko podejmują logiczne decyzje. Są świetnymi szefami. Nie kierują sie emocjami tylko logiką.

9. Humanitaryzm

To droga poświęceń, działalności misyjnej, nawracania, podróżowania i ciągłego bezinteresownego pomagania innym. To niepoprawni romantycy i mistycy. Ciągle poszukują spełnienia zarówno intelektualnego jak i duchowego czy mistycznego. Nieobca jest im magia czy okultyzm. Oceniają i obserwują, identyfikują sie z problemami ludzkości i cierpią. Potrafią głęboko i bezwarunkowo kochać i cierpieć jeśli nie dostają w zamian tyle ile dają. Uważają że są bezinteresowni i humanitarni a świat dookoła nich nie i znowu cierpią. Często swoje przemyślenia i cierpienia przelewają na papier albo wyrażają w inny artystyczny sposób. Kochają kino, taniec, malarstwo literaturę. Na tym polu mogą odnieść sukcesy dość wcześnie pod warunkiem jednak, że dostrzegą swoją drogę.


Drogi Mistrzowskie

Droga mistrzowska to ciężka próba i trudniejsze niż u innych zadania do wykonania. Wszak mamy do czynienia z Mistrzami. Cechy mistrzowskie prawie zawsze dominują w późniejszych latach życia i sukcesy tez przychodzą z wiekiem. Bywa, ze olśnienie lub objawienie budzi Mistrzów z letargu czekania na swój czas.

11. Idealizm

Jedenaście kroczy swoja droga z głowa w chmurach. To idealiści i marzyciele. Osoby odważne, natchnione i oryginalne. Są nieprawdopodobnie zdolni i jeśli maja odpowiednia motywacje osiągają szczyty. Ludzie do jedenastek lgną bo są idealnym kompanem i towarzyszem. Jeśli nie znajdują zrozumienia i akceptacji mogą stać sie nerwowi, spięci i wiecznie zestresowani. Zaczynają wałczyć i manipulować innymi. Ambicje zamieniają we frustracje, despotyzm i zarozumialstwo. Jedenastki nie powinny zajmować się sprawami materialnymi bo na tym polu czekają ich tylko porażki. Świetnie sprawdzą sie jako pisarz, polityk, matematyk, rewolucjonista, dziennikarz czy okultysta. Powinny dbać o zdrowie psychiczne i system nerwowy.

22. Genialność tworzenia

Na początku swojej drogi maja tablicę „nie ma sprawy, której nie załatwię”. A to dlatego, ze dwadzieścia dwa ma dar praktycznego geniuszu. Mogą dokonać wszystkiego, co ma związek z umysłem, inteligencją, inspiracją i motywacją wewnętrzną. Maja dużą charyzmę i prestiż a ich cele są ogromne i ekscytujące. Często są bardzo sławni. Spełnią każdy swój sen i marzenie i znajdą wyjście z każdej sytuacji. Są osobami bardzo żywymi, pomysłowymi i uniwersalnymi. Ale uwaga ich życie może zmienić sie w ustawiczna walkę i pogoń, a naturalny lekki chłód i rezerwa w obojętność i znieczulicę. Miłość w nienawiść a ambicja w depresje. Ta zmiana może doprowadzić do samolubstwa, despotyzmu i pogardy dla innych

56 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page