top of page
  • Zdjęcie autoraBożena Radzikowska

Kwiaty w Feng - Shui

Feng shui to sztuka aranżacji przestrzeni życiowej człowieka w taki sposób, aby ta przestrzeń służyła człowiekowi. To również zarządzanie przepływem dobroczynnej energii Chi i niwelowanie bądź unikanie negatywnej energii Sha. Jeśli mówimy o aranżacji przestrzeni to mamy na myśli projekt architektoniczny mieszkania bądź domu, ustawienie w nim mebli, zastosowanie odpowiednich materiałów i kolorów do wykończenia domu czy mieszkania a także elementy dekoracyjne, którymi niewątpliwie sa rośliny i kwiaty. Oczywiście, aby uzyskać dobre feng shui wnętrza nie wystarczy postawić rośliny czy wazonu z kwiatami. Dekoracja wnętrza to ostatni etap aranżacji przestrzeni zgodnie z zasadami tej starożytnej sztuki, ale na pewno warto wiedzieć, jaka roślina, w czym może nam pomóc, bo przecież na pewno nie zaszkodzi.


Związki, sypialnia – większość z nas jest, bądź będzie w związku i dla każdego z nas ten aspekt życia ma duże znaczenie. W świecie roślin mamy do wyboru dwa kwiaty, które maja bardzo silna energie wspierająca ten aspekt życia. Należy tez pamiętać, że w przypadku związków wszystko powinno być podwójne i dlatego te kwiaty tez powinny być dwa.

Piwonia – piękny kwiat symbol radości, pasji i miłości cielesnej. To najbardziej pomyślny znak dla młodych par. Znany jest również, jako kwiat bogactwa i zaszczytów. Piwonia zakwita na wiosnę i symbolizuje element Yang, wzrost, płodność i gorące uczucie. To może być świeża piwonia, sztuczna roślina albo obraz przedstawiający piwonię. Trzeba tylko pamiętać o tym, że kiedy kobieta urodzi dziecko, piwonia może zacząć szkodzić istniejącemu związkowi gdyż cały czas emanuje swoja energią silnej fizycznej miłości i może doprowadzać do zdrad małżeńskich. Po narodzinach dziecka wymieniamy piwonie na róże.

Róża czerwona lub biała – kolejny piękny kwiat symbol miłości ( nie namiętności) takiej miłości, która trwa na wieki a także symbol odradzania się. Róża ma kolce, które symbolizują trudy bycia razem a jej piękny kwiat i piękny zapach dają poczucie, że warto postarać się i mimo kolców trwać w związku. Tak jak w przypadku piwonii możemy zastosować cięte kwiaty, obraz z różami lub sztuczne róże.

Kiedy stosujemy sztuczne kwiaty musimy pamiętać, aby do złudzenia przypominały naturalne i aby zawsze były czyste.


A co możemy powiedzieć o kaktusach, które niektórzy ludzie bardzo lubią i nie wyobrażaj sobie, aby ich nie mieć w domu?

Kaktus na pewno nie służy związkowi gdyż jest symbolem obrony. Jest roślina ochronną, której wymowa brzmi – jestem asertywnym człowiekiem, potrafię powiedzieć nie i właśnie to mówię. Jej miejsce to południe lub południowy wschód. Ta roślina sprawdzi się w pracy ( gabinecie) gdzie mamy do czynienia z klientami, którzy mogą być natarczywi. Zbuduje nam granice miedzy nami a światem zewnętrznym. Bardzo często nastolatkowe lubią otaczać się kaktusami i w ten sposób dają do zrozumienia swoim rodzicom, że dorastaj i chcą mieć odrobinę intymności i swobody.


Na koniec bardzo ceniona w Feng Shui roślina - Grubosz, który jest symbolem bogactwa. Jego liście przypominają monety a sama roślina nabiera kształtu drzewa. Sprawdzi się w zachodnim lub północnozachodnim salonie. Dobrze pielęgnowany zakwitnie po około 10 latach i jeśli to się stanie symbolizuje duży sukces finansowy. Należy jednak starannie o niego dbać, gdyż łatwo zniweczyć trudy wielu lat hodowania.

22 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page