top of page
  • Zdjęcie autoraBożena Radzikowska

Dopasowanie żywiołów

Zaktualizowano: 22 lut 20201. Co się dzieje, kiedy spotkają się dwa Drzewa?

W takim związku możemy się spodziewać dobrych relacji. Oboje rzuca się w wir pracy i będą się nawzajem nakręcać a przy tym nikt do nikogo nie będzie miał pretensji, że za mało czasu poświęca dla domu. Zawsze będą starali się znaleźć zajęcie, które ich połączy po to, by wspierać się wzajemnie na drodze kariery. Kiedy obserwuje się taką parę z boku można pomyśleć, że zbyt dużo biorą na swoje barki, że są zapracowani i nie mają czasu na przyjemności. Ale to nie jest prawda. Z ich punktu widzenia ciągłe zabieganie i praca to metoda na rozwój i rozkwit sił witalnych i w takim życiu znajdują przyjemność. Czasami dają się wykorzystać innym gdyż są bardzo ufni i altruistyczni, ale nie obnoszą się z tymi cechami. Niestety nie potrafią okazywać uczuć sobie nawzajem, co nie oznacza, że ich nie żywią. Taka sytuacja może doprowadzić do rozpadu w gruncie rzeczy udanego związku. Jeśli pojawi się dziecko to najczęściej opiekuje się nim ktoś z rodziny lub niania. Na pewno para zagwarantuje dziecku najlepsza z możliwych edukację a w tym liczne dodatkowe zajęcia niemalże od kołyski. Niestety nie będą potrafili okazać potomkowi uczuć a dziecko będzie spędzało sporo czasu poza domem. W domu nie będzie tzw. rodzinnej atmosfery. Nic się nie stanie, jeśli dziecko też będzie z dominującym elementem Drzewa, ale jeśli nie, wtedy dziecko poszuka sobie kogoś innego, kto zaspokoi potrzebę bliskości. Może za bardzo związać się z babcia lub dziadkiem, nianią, wychowawczynią lub inna osobą z otoczenia rodziny. Jeśli nie znajdzie sprzymierzeńca na ścieżce swojego rozwoju to możemy spodziewać się, że jego żywioł urodzeniowy zostanie zdominowany przez rodziców Drzewa. To para, która sporo czasu spędza na łonie natury gdyż tam ładuje swoje baterie. Nie sa im obce campingi, namioty, piesze wycieczki po lesie. Jednym słowem para ta wiedzie szczęśliwe życie pozarodzinne. Gwarantuje wspaniały rozwój swoim dzieciom. Zwykle nie narzekają na brak gotówki, ale zaniedbują sferę emocjonalnego rozwoju tak swego związku jak i swoich dzieci. Dzieci takiej pary można poznać po tym, że są ułożone, wcześnie potrafią czytać, pisać liczyć, rysować itp. Itd.

Dla przypomnienia lata Drzewa to lata kończące się na 4, 5 (więcej informacji w tekście „Teoria 5 Praelementów pomocna w dopasowaniu partnerów”


2.Jak przebiegają relacje Ognia z Ogniem?

Taki związek to wulkan energii, emocji, nastrojów. Otoczenie postrzega ich, jako bardzo emocjonalną, radosną i szczęśliwą parę. Tryskają namiętnością i żarliwym uczuciem do siebie. Łatwo ulegają uczuciom, ale też łatwo potrafią je zgasić lub wypalić. Aby taka para przetrwała potrzebuje nieustannie paliwa podsycającego związek. Mało tego, paliwo musi być dozowane rozsądnie i ciągle tak jak do ogniska rozpalonego w lesie. Jeśli nie będziemy dokładać do niego zgaśnie, jeśli zechcemy dołożyć na zapas możemy je rozpalić tak, że spłonie cały las. Jednym słowem, taki związek może być udany, ale musi być stale pod kontrolą. Niestety kontrolowanie w takim związku też nie jest proste, gdyż ludzie z dominującym Ogniem są niecierpliwi i uparci. Taka para powinna egzystować w otoczeniu rodziny lub przyjaciół, którzy będą ich wspierać i kontrolować. Sami sobie mogą dostarczać paliwa w postaci namiętności i żarliwego uczucia, ale to nie wystarczy, aby przetrwali. Powinni mieć pracę, która ich inspiruje i dostarcza nowych wyzwań oraz własną rodzinę lub wsparcie korzeniach rodzinnych, które trochę wyczerpie nadmiar Ognia i zmobilizują do praktycznych działań i skupienia się na prozie życia. Potrzebują elementu Drzewa i elementu Ziemi.

Dzieci wychowywane przez takich ognistych rodziców zaznają ogromnej ilości ciepła i czułości, ale niestety praktyczne aspekty życia dziecka mogą być zaniedbane. Dzieci ognistych rodziców są rozpieszczone, kapryśne i zawsze w centrum uwagi, co może być uciążliwe dla otoczenia. To często dzieci, które potrafią wymusić swoim zachowaniem to, czego akurat zechcą. Dzieci te zwykle są ładnie kolorowo ubrane. Para zbudowana z dwóch Ogni wiedzie rozrywkowe życie i sprawia wrażenie szczęśliwej, ale niestety nie mają poczucia bezpieczeństwa. Nie stąpają twardo po ziemi, dlatego nie są im obce kryzysy czy depresje. Mają niską samoocenę, dlatego są łase na dobre słowa, komplementy pochwały. Nie jest to egocentryzm tylko naturalna potrzeba, naturalne paliwo podsycające ich Ogień.

Dla przypomnienia lata Ognia to lata kończące się na 6, 7 (więcej informacji w tekście „Teoria 5 Praelementów pomocna w dopasowaniu partnerów”


3.Co można powiedzieć o parze Drzewa i Ognia?

Jeśli spotka się Drzewo, które potrzebuje przestrzeni i wolności, aby rozwijać swoja siłę i potęgę z Ogniem, który jest nieobliczalny i potrzebuje ciągłej inspiracji, aby mógł rozwijać swoja kreatywność i błyszczeć, mamy do czynienia ze wspaniałym układem i bardzo dobrymi relacjami. Drzewa są pożywka dla Ognia, któremu dostarczają paliwa a tym samym są inspirowane do ciągłego rozwoju i do poszukiwania nowych obszarów swojej aktywności, aby Ogień nie strawił ich do końca. Mamy do czynienia z bardzo silna twórcza energią. Ale zastanówmy się, jakim elementem powinien być mężczyzna a jakim kobieta. Zważywszy na fakt, że Drzewo nie potrafi okazywać uczuć a Ogień wręcz przeciwnie to można zaryzykować stwierdzenie, że mężczyzna powinien być Drzewem a kobieta Ogniem. Dla niej mężczyzna Drzewo będzie partnerem, który jej imponuje i którego będzie chciała objąć żarem swoich uczuć a on będzie dozował jej swoje uczucie jednocześnie będzie czuł się, ze ma kontrolę nad związkiem. Pamiętamy z opisu Drzewa, że wolność i przestrzeń jest dla Drzewa konieczna, aby mogło się rozwijać. Pamiętamy z opisu Ognia, że musi być pod kontrola, aby żar się nie wypalił. Taki związek jest bardzo silny, trwały, twórczy, namiętny i nie ma mowy o nudzie. Kobieta Ogień podsyca namiętność mężczyzny Drzewa a on swoja ciekawością świata ciągle podsuwa jej nowe obszary aktywności, nowe płaszczyzny, na których u jego boku będzie mogła błyszczeć a dodatkowo będzie wspaniała kochająca mamą i uzupełni dzieciom deficyt czułości, których nie otrzymają od taty Drzewa.

Jeśli sytuacja jest odwrotna, czyli kobieta należy do elementu Drzewa a mężczyzna do elementu Ognia mamy do czynienia z równie namiętnym i silnym związkiem, ale może być męczący dla kobiety. Mamy tu do czynienia z sytuacja, kiedy jakby zamieniają się role i kobieta wspiera swojego mężczyzną a nie on ją. W takim związku, aby był udany i szczęśliwy, mężczyzna powinien zająć się domem, dziećmi i stwarzać ciepłą atmosferę a swojej partnerce pozwolić na odrobinę swobody i wolności a także zaakceptować, że często nie będzie jej w domu. Być może z racji zawodu, jaki wybierze, albo z racji tego, że ciągle będzie chciała się czegoś uczyć, gdzieś działać coś organizować. Mężczyzna będzie musiał zabiegać o uczucie żony. Taka sytuacja nie jest dla niego dyskomfortem, gdyż okazywanie uczuć leży w jego naturze. Tutaj ważne jest czy partnerka będzie potrafiła i chciała żyć z takim mężczyzną. Kiedy z zewnątrz patrzy się na taki związek, można wyciągnąć mylne wnioski. Stereotyp jest taki, że to mężczyzna reprezentuje rodzinę na zewnątrz a kobieta dba o ognisko domowe. Jednak w relacjach kobieta Drzewo i mężczyzna Ogień stereotypy możemy schować do szuflady. Życie pisze ciągle nowe scenariusze i gdyby kazać kobiecie Drzewo dbać o dom a mężczyznę Ogień obarczyć odpowiedzialnością za byt rodziny to związek przechodziłby ciągłe kryzysy. Oboje nie czuliby się spełnieni i szczęśliwi.

Dla przypomnienia lata Drzewa to lata kończące się na 4, 5 a Ognia kończą się na 6, 7 (więcej informacji w tekście „Teoria 5 Praelementów pomocna w dopasowaniu partnerów”)


4.Spotkanie Ognia i Ziemi – harmonia godna podziwu.

Ogień rodzi Ziemię - to twórczy związek pełen harmonii. Fantazja, energia i spontaniczność Ognia czyni barwnym uporządkowane życie Ziemi. Spokój i opanowanie Ziemi daje Ogniowi siłę i podstawy do działania oraz aktywności. Ziemia potrafi ustabilizować twórczą energię Ognia i zamienić ją w konkretne korzyści. Ogień potrzebuje wrażliwości Ziemi a Ziemi potrzebuje fantazji Ognia. Podsycają nawzajem swoją namiętność. Ogień lubi dominować, ale ceni sobie siłę i poczucie bezpieczeństwa, jakie daje jemu Ziemia. Ziemia potrafi też wskazać Ogniowi kierunek jego aktywności i dominacji gasząc czasami jego słomiany zapał a rozpalić żar Ognia tam, gdzie odniosą wspólne korzyści. Istnieje niebezpieczeństwo, że Ogień znudzi się konserwatywnym i mało elastycznym podejściem do życia Ziemi i zechce swój żar rozniecić gdzieś poza związkiem. Ogień lubi eksperymenty i jeśli Ziemia nie dotrzyma mu kroku może zapomnieć o lojalności i wierności. Ziemia jednak jest skłonna wybaczyć i wszelkimi dostępnymi metodami zatrzymać przy sobie partnera.

Więź, jaka łączy Ogień i Ziemię jest tak silna, że potrafią przetrwać kryzysy a Ogień, chociaż Ziemia czasami wydaje się jemu nudna, potrzebuje jej energii, aby wzbogacić swoja strefę seksualna o głębokie erotyczne przeżycia. Związek Ognia i Ziemi jest najsilniejszy, jeśli Ogniem jest mężczyzna a Ziemią kobieta. W takim związku kobieta Ziemia z przyjemnością zajmie się domem, rodziną i finansami a jej partner Ogień będzie mógł zarabiać pieniądze, prowadzić barwne życie towarzyskie urozmaicając tym samym życie Ziemi i nie przejmować się rachunkami, inwestycjami, remontami i wszelkimi przyziemnymi sprawami. Będzie czuł się bezpieczny i będzie miał poczucie, że zawsze jak wróci do domu to wszystko będzie na swoim miejscu i w idealnym porządku.

Dla przypomnienia lat Ziemi to lata kończące się na 8, 9 a Ognia kończą się na 6, 7 (więcej informacji w tekście „Teoria 5 Praelementów pomocna w dopasowaniu partnerów”)


5. Drzewo i Ziemia to para z problemami.

Jeśli odnieść się do przyrody to oczywiste jest, że drzewa zabierają ziemi wodę i swoimi korzeniami rozbijają ją. Czyli w uproszczeniu można stwierdzić, że pozbawiają ją stabilizacji. Wysuszona i rozbita korzeniami ziemia obsypuje się. Podobnie jest z parą Drzewo-Ziemia. Człowiek Ziemia będzie dążył do spokoju, stabilizacji trochę tak jakby nie chciał się poddawać zmianom i jeśli raz coś uzyska to na zawsze i na trwałe. Drzewo natomiast ma naturę ciekawską, zmienną i zawsze chce nadążać za modą, nowinkami, nowościami. Ziemia lubi przebywać w domu i pielęgnować więzy rodzinne a Drzewo chce poznawać świat, nowych ludzi i nowe możliwości. Tak długo jak oboje będą szanować swoje potrzeby i wspierać się związek może funkcjonować bardzo dobrze. Ziemia da oparcie w rodzinie dla Drzewa a Drzewo wniesie do związku powiew świeżości i ekscytacje przygodą. Niestety na dłuższa metę na pewno dojdzie do konfliktu interesów i do sprzeczki. Ziemia jest uparta i lubi zamykać się w sobie, ale też potrafi cierpliwie walczyć o związek. Drzewo jest bardziej elastyczne i uzewnętrznia swoje emocje a także ceni sobie oparcie, jakie ma w Ziemi. Dlatego to Drzewo powinno postarać się porozumieć z upartą, ale prostoduszną Ziemią i jeśli będzie umiało nawiązać kontakt z Ziemią może powstać udany związek naładowany spora dozą erotyzmu. Drzewno może i powinno się dostosować do nastrojów Ziemi, aby stworzyć podstawy trwałego, szczęśliwego związku. W przeciwnym razie nie można wykluczyć, że nadejdzie moment, kiedy obie strony zaczną się zwalczać. Tej parze przyda się trochę elementu Ognia, który połączy Drzewo i Ziemię. Ognia mogą poszukać w czerwonych dodatkach w wystroju mieszkania, w blasku świec w sypialni i w wspólnych wakacjach w ciepłych krajach gdzie Drzewo będzie szalało na imprezach i sportach ekstremalnych a Ziemia będzie wygrzewać się w słońcu.

Dla przypomnienia lat Ziemi to lata kończące się na 8, 9 a Drzewa kończą się na 4, 5 (więcej informacji w tekście „Teoria 5 Praelementów pomocna w dopasowaniu partnerów”)


6. Drzewo i Metal połączenie wybitnie destrukcyjne.

Natura obu żywiołów jest naturą dominującą. Niestety każdy będzie chciał postawić na swoim i nie będą potrafili znaleźć kompromisu. Te cechy partnerów szczególnie mocno uwydatniają się, kiedy dojdzie do konfliktu interesów. Drzewo jest w stanie trochę się nagiąć, trochę odpuścić, ale Metal niestety nie. Będzie chciał postawić na swoim mając przede wszystkim na uwadze realizacje swoich dalekosiężnych ambicji. Drewno dąży zazwyczaj do zgodnego współżycia, porozumienia, postępowania zgodnego z ludzkim podejściem, podczas gdy Metal przykłada wagę przede wszystkim do zachowania autonomii i realizacji własnych celów. W takim związku może dochodzić do faz ciszy spowodowanych zamknięciem się w sobie Metalu. Dla towarzyskiego Drzewa taka sytuacja może być nie do zniesienia i prowadzić do frustracji i rozczarowania związkiem. W przyrodzie metal ( metalowa piła) niszczy ścina drzewo. W życiu jest podobnie. Jest jednak światełko nadziei. Jeśli Drzewo podda się Metalowi i pozwoli, aby kierował jego życiem to tak jak w przyrodzie zdolny ogrodnik przy użyciu piły potrafi stworzyć z przeciętnego drzewa piękna formę tak w związku Metalu i Drzewa zdolny kochający partner Metal może z przeciętnej osobowości Drzewa stworzyć wspaniałą osobowość. Z tego punktu widzenia człowiek Metal powinien zdawać sobie sprawę ze swojej odpowiedzialności i posiadanej władzy. Powinien rozwijać w sobie łagodność, troskliwość i opiekuńczość a Drzewo powinno zaufać partnerowi i uwierzyć, że zawsze może liczyć na partnera Metal. Jeśli Metal zapanuje nad swoja natura i zaakceptuje styl życia Drzewa funkcjonowanie związku jest możliwe. Takiemu związkowi przyda się element Wody, szczególnie w sferze seksu. Warto pomyśleć o wspólnej kąpieli a nawet seksie w wannie czy pod prysznicem. Dla urozmaicenia doznań seksualnych być może nie warto wycierać się po kąpieli. Wakacje najlepiej spędzać nad wodą a w wystroju wnętrza uwzględnić niebieski kolor i poruszająca się wodę ( fontanna pokojowa).

Dla przypomnienia lata Metalu to lata kończące się na 0, 1 a Drzewa kończą się na 4, 5 (więcej informacji w tekście „Teoria 5 Praelementów pomocna w dopasowaniu partnerów”)


7. Drzewo i Woda z natury wspierają się.

W przyrodzie tak jest, że dzięki wodzie drzewa mogą cieszyć nas swoja wyniosłością i siłą. Jeśli partnerzy zachowują się zgodnie ze swoja naturą to związek będzie rozwijał się harmonijnie i rósł w siłę. Woda przekazuje swojemu partnerowi energię życiową wspierając go i ożywiając. Oczywiście nie ma tu mowy o wykorzystywaniu Wody przez Drzewo. Jak wiemy Woda powinna być ukierunkowana gdyż inaczej rozprzestrzenia się we wszystkich kierunkach i w konsekwencji wysycha. Partner Woda widząc, że jego starania nie idą na marne a Drzewo świetnie się rozwija i jest szczęśliwe widzi sens swojego życia i tym bardziej chce i potrafi wspierać swojego partnera. Drzewo natomiast potrafi być wdzięczne Wodzie i docenia fakt, że ta nie ogranicza go, o nic nie pyta i nie narzuca niczego. Potrafi się odwdzięczyć w subtelny niewidzialny sposób tworząc niewidzialna, ale silną więź w sferze intuicyjnej. Taka sytuacja jest korzystna dla obu stron, a związek zaczyna stopniowo nabierać rozmachu i siły. Również w sprawach seksu oboje partnerzy pasują do siebie. Drzewo przy dość powściągliwej seksualnie Wodzie chętnie rozwija wyobraźnię seksualną i staje się kreatywne a Woda czuje się swobodnie w objęciach Drzewa, gdyż wie, że partner nie będzie jej niczego narzucał. Woda zachowuje się raczej biernie i czeka na sygnały płynące od Drzewa. Gdyby jednak w sypialni wiało nudą warto zadbać o element Metalu. To może być metalowe łóżko. Srebrne gwiazdki na suficie, srebrne, złote lub miedziane ramki zdjęć. Sypialnia tej pary powinna być raczej chłodna metalowa i nowoczesna.

Dla przypomnienia lata Wody to lata kończące się na 2, 3 a Drzewa kończą się na 4, 5 (więcej informacji w tekście „Teoria 5 Praelementów pomocna w dopasowaniu partnerów”)


8 Ogień i Metal- oj będzie się działo!

Taki związek jest jak kuźnia. Dużo metalu, ognia i hałasu. Metal jest twardy, sztywny, zimny. Podobnie jest z ludźmi z tego elementu. Z metalu powstają piękne, trwałe i pożyteczne przedmioty a do ich stworzenia służy ogień. Ludzie, którzy reprezentują żywioł Metalu, będą zazwyczaj próbowali narzucić swoją wolę partnerowi z elementu Ognia. Tym samym Metal naraża się na destrukcyjne zmiany spowodowane reakcją Ognia, który będzie dążył do formowania Metalu wedle własnego uznania, co nigdy nie będzie procesem przyjemnym. Na szczęście obie strony cechuje zdrowe poczucie humoru, które pozwala na złagodzenie nawet najgorszego obrotu sprawy. Para Metal – Ogień potrzebuje elementu Ziemi, który sprowadzi ich emocje na ziemię. Zdrowy rozsądek i praktyczne podejście do życia przy wzajemnym szacunku i chęcią porozumienia może zaowocować dynamicznym, ale również twórczym związkiem. Ich mocną stroną jest seks, który może być bardzo udany zwłaszcza, jeśli jest poprzedzony rozmową partnerów. Oba żywioły potrafią i chcą ze sobą rozmawiać, potrafią ze sobą żartować i bawić się. Dla Metalu obcowanie z elementem Ognia jest odświeżające, gdyż za każdym razem, kiedy Ogień stopi Metal, ten odradza się w nowej postaci z nowym potencjałem twórczym a dla Ognia kontakt z Metalem jest szansa na sprawdzenie swojej siły i daje satysfakcje, kiedy uda mu się zmienić sztywna postawę Metalu. Ten układ to nieustanne tworzenie i o ile nie zamieni się w destrukcję może trwać. Chyba, że któryś z partnerów poczuje się zmęczony.

Dla przypomnienia lata, Ognia to lata kończące się na 6, 7 a Metalu kończą się na 0, 1 (więcej informacji w tekście „Teoria 5 Praelementów pomocna

w dopasowaniu partnerów”)


9. Być jak Ogień i Woda. Czy to dobrze czy źle?

Woda gasi ogień, ale ogień może zamienić wodę w parę wodną i woda będzie musiała na nowo znaleźć sobie miejsce, aby wrócić do swojej natury. Z psychologicznego punktu widzenia gorący temperament Ognia spotyka się z chłodem i wrażliwością Wody. Słomiany zapał Ognia może być w jednej chwili zgaszony chłodną intuicyjną postawą Wody. Woda działa powoli, cicho i intuicyjnie Ogień działa w pełnym świetle, raptownie i z wielkim zaangażowaniem. Oba żywioły, jeśli tylko będą chciały znajdą wspólny język, ale będą musiały poświęcić sporo czasu i wykazać się dużą dawką zrozumienia i cierpliwości. Niestety tej parze wyjątkowo łatwo przychodzi ranienie się nawzajem. Taki układ może być korzystny dla obu partnerów gdyż mogą się wzajemnie uczyć. Ogień może pokazać Wodzie, że nie warto ukrywać swoich uczuć, bo życie staje się łatwiejsze, jeśli potrafimy się zwierzyć ze swoich problemów. Woda może wnieść do entuzjazmu i zapału Ognia odrobinę fantazji i kreatywności. Związek tej pary może nie wytrzymać próby czasu gdyż codziennie będą musieli zmagać się z problemami, które wynikają z różnicy ich charakterów i temperamentów. Tej parze może pomóc element Drzewa w postaci np. roślin, spacerów po lesie wspólnej pracy w ogrodzie. Ale czy to wystarczy na całe życie?

Dla przypomnienia, lata Ognia to lata kończące się na 6, 7 a Wody kończą się na 2, 3 (więcej informacji w tekście „Teoria 5 Praelementów pomocna w dopasowaniu partnerów”)


10. Ziemia z Ziemią jak długo wytrzymają ze sobą?

Taki związek wytrzyma ze sobą całe życie.. Spędzają czas na spełnianiu swoich zachcianek, dopieszczaniu się nawzajem i dbaniu o swoje gniazdko. Są pragmatyczni, oszczędni i dość nudni. Oczekują od siebie nawzajem zainteresowania dotyku pieszczoty i kiedy któreś z partnerów czuje się zaniedbane może dojść do sprzeczki. I pewnie sprzeczka jest jedną z nielicznych odmian w ich życiu. Jest sytuacja, która wnosi świeży powiew do tego związku, gdyż jest okazja, aby rozniecić od nowa zagrożone uczucia i wnieść nowy impuls do związku. Ta para jest bardzo zmysłowa. Erotyka oraz seks mają dla nich bardzo duże znaczenie. Potrafią i chcą baraszkować na łonie natury. Oboje pragną sporej gromadki dzieci i lubią spędzać czas w domu z rodziną. Szanują tez tradycje oraz utrzymują chętniej kontakt z rodzina niż ze znajomymi.

Powinni jednak pamiętać, że czasami warto poszaleć, odkryć nowe obszary aktywności a być może posmakować zakazanego owocu. Ten związek może odświeżyć i sprawić, że będzie radośniejszy odrobina elementu Ognia w postaci np. wyjścia na głośny koncert, do dyskoteki czy też zastosowanie czerwonego koloru w wystroju wnętrza.

Dla przypomnienia lata Ziemi to lata kończące się na 8, 9 (więcej informacji w tekście „Teoria 5 Praelementów pomocna w dopasowaniu partnerów”)


11. Ziemia i Metal, jaki los ich czeka?

W przyrodzie ziemia tworzy w swoim wnętrzu metal, który bardzo długo czerpie z jej zasobów. Z innej strony metalowy pług rolnika rozpulchnia ziemię i powoduje, że staje się żyzna. Podobnie jest z tym związkiem. To naprawdę harmonijny udany związek na lata. Ziemia czuje się odpowiedzialna za Metal i stwarza mu warunki do rozwoju a Metal z kolei, dzięki swojej niezłomności, ambicji i sile seksualnej, jest w stanie pobudzić do życia nieco wyjałowioną Ziemię. Związki Ziemia-Metal często na pierwszym miejscu stawiają wartości materialne, zamiast kierować swą energię w kierunku zmysłowości. Jednak nie samym chlebem człowiek żyje, dlatego ta para powinna pamiętać o elemencie Ognia, który jeśli będą z niego czerpać spowoduje, że również w sferze erotyki będą doskonale połączeni. Podobnie jest w przyrodzie. To żar i ogień wewnątrz ziemi tworzy metal i pozwala na doskonale połączenie tych dwóch elementów. W sypialni tej pary na pewno powinien znaleźć się czerwony element i płonące świece. Dobrym urozmaiceniem codzienności mogą być igraszki na podłodze przy kominku.

Dla przypomnienia lat Ziemi to lata kończące się na 8, 9 a Metalu kończą się na 0, 1 (więcej informacji w tekście „Teoria 5 Praelementów pomocna w dopasowaniu partnerów”)


12. Ziemia i Woda czy będzie z tego układu błoto?

Jeśli obserwujemy przyrodę to wiemy, ze ziemia i woda to błoto. Nadmiar wody rozmywa ziemię a brak wody ja wysusza i ziemia staje się pustynią. Podobnie jest w związku tych partnerów. Oboje w bardzo łatwy sposób mogą się ranić. W takim związku szczególnie ważna jest równowaga we wzajemnym dawaniu i braniu. Każdy nadmiar lub niedobór mogą doprowadzić do konfliktu, cierpienia i rozpadu.

Problem tkwi w tym, że ludzie z żywiołu Ziemi poszukują w związku cech trwałości, niezawodności i zmysłowości. Te cechy są obce Wodzie. Ona raczej poszukuje zmian, jest owiana tajemnicą i wykazuje chłód emocjonalny. W tym związku najważniejsza jest szczera rozmowa i wzajemne zaufanie. Potrzebują elementu Metalu, który reprezentuje moralność, szlachetność, prawdomówność. Oczywiście oprócz cech psychicznych Metalu można zastosować remedia w postaci białego koloru, metalowych ozdób lub wspólnego zainteresowania inwestowaniem pieniędzy. Tak, aby intuicyjna Woda i pragmatyczna Ziemia mogły się razem wykazać w pomnażaniu wspólnego majątku.

Dla przypomnienia lat Ziemi to lata kończące się na 8, 9 a Wody kończą się na 2, 3 (więcej informacji w tekście „Teoria 5 Praelementów pomocna w dopasowaniu partnerów”)


13. Co można powiedzieć o układzie Metal i Metal?

Taki układ jest korzystny, chociaż zewnętrzny obserwator może im zarzucić, że raczej są kumplami a nie parą. Oboje mają niezależne i dominujące natury, ale oboje szanują nawzajem swoje potrzeby. Zapewne praca i kariera, są dla nich ważniejsze niż życie rodzinne, ale z drugiej strony ich poczucie obowiązku i odpowiedzialności nie pozwoli im na zaniedbania na tym polu. Być może znajdą opiekunkę do dzieci i sprzątaczkę do domu a obiady będą jadać na mieście. Ale nie można im zarzucić, że nie dbają o rodzinę. Luba mieć swój świat, swoje sprawy i nie lubią, aby ktoś w niego ingerował, ale mają też wspólny świat. Ich namiętne natury zgadzają się też w sypialni, chociaż sprawy seksu i erotyki nie są dla nich sprawami najważniejszymi w życiu. Dla tego związku pomocny może się okazać element Wody w postaci niebieskiego koloru, fontanny pokojowej czy wakacji nad woda a także element Ziemi, czyli pielęgnowanie tradycji rodzinnych spotkań, wspólne dbanie o ogród a w wystroju mieszkania zastosowanie np. elementów z kamienia czy ceramiki.

Dla przypomnienia lata Metalu to lata kończące się na 0, 1 (więcej informacji w tekście „Teoria 5 Praelementów pomocna w dopasowaniu partnerów”


14. Czy Metal i Woda spełniają się w związku?

W zasadzie ten układ jest korzystny. W naturze złoża metalu w ziemi zatrzymują wodę tworząc podziemne rzeki i jeziora. W tym sensie Metal tworzy, wspiera Wodę. Ale Woda potrafi zniszczyć Metal. Partnerzy w takim związku tolerują się i wspierają. Cechuje ich harmonijne współżycie i intuicyjne wyczuwanie potrzeb. To związek partnerski oparty bardziej na przyjaźni niż wzniosłych uczuciach. Metal uczy Wodę, że nie można w życiu rozpraszać się i ulegać wpływom wszystkich i wszystkiego. Tworzy dla Wody formę, w której ona może się poruszać. Woda z kolei może pomóc Metalowi w uzewnętrznianiu jego uczuć oraz nauczyć Metal jak płynąc z nurtem życia zamiast tkwić w przeszłych zdarzeniach. Jednak należy pamiętać, że Woda może niszczyć Metal. Chodzi o gwałtownie sprzeczki, które mogą być zagrożeniem dla tego związku. Na szczęście pozytywne aspekty związku dominują. Oboje partnerzy dążą do poszukiwanie silnych emocji i kochają wyzwania. Ten związek to partnerstwo, ale z domieszką seksu i erotyki. Jeśli Metal zachować rozwagę, zaakceptuje spokojny nurt Wody to w rewanżu ta wyjawi mu swoje najgłębsze pragnienia.

Dla przypomnienia lata Metalu to lata kończące się na 0.1 a Wody kończą się na 2, 3 (więcej informacji w tekście „Teoria 5 Praelementów pomocna w dopasowaniu partnerów”


15. Woda i Woda to głębia uczuć.

Kiedy dwie Wody decydują się na bycie ze sobą to tak jakby dwa strumienie połączyły się w rwący potok . Oboje partnerzy przywiązują się do siebie szybko. Świetnie się wyczuwają, rozumieją bez słów tylko na spojrzenia i gesty, natychmiast zgadując, o czym myśli lub marzy partner. Porozumienie w takim związku oparte jest o intuicję. Woda nie lubi rozmawiać a już na pewno nie o tym, co czuje i myśli. Problem może powstać wtedy, kiedy oboje zatraca się w swoich złych nastrojach oczekując, że partner domyśli się, o co chodzi. Woda, aby osiągać sukcesy i być spełniona w życiu musi mieć wyznaczone cele tak jak rzeka ma koryto, w którym płynie. Jeśli nie ma koryta rozlewa się we wszystkich kierunkach i traci siłę. Dlatego ważne jest, aby otoczenie wody było uregulowane, uporządkowane i aby panowały pewne zasady, które partnerzy powinni wprowadzić. W aranżacji mieszkania Wody należy unikać nadmiernego pociągu do elementu Ognia. Czerwony kolor, kominek, świece nie są wskazane dla takiej pary. Dla pobudzenia erotyzmu Wody ważny jest subtelny dotyk, tajemnicze spojrzenia i cicha delikatna muzyka. Warto też pamiętać, że partnerzy powinni być dla siebie tajemniczy. Woda, kiedy pozna partnera na wylot szybko się nim nudzi.

Dla przypomnienia lata Wody to lata kończące się na 2, 3 (więcej informacji w tekście „Teoria 5 Praelementów pomocna w dopasowaniu partnerów”)


Jakim jesteś żywiołem dowiesz się z tego artykułu.


913 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page