top of page
  • Zdjęcie autoraBożena Radzikowska

Feng Shui salonu- zasady ogólne

Salon jest naszą wizytówką. To miejsce, które powinniśmy wykorzystać do zaakcentowania, kim jesteśmy, jak chcemy być postrzegani przez nasze bliższe i dalsze otoczenie.

To pokój, w którym powinien się dobrze, czuc każdy członek rodziny i który powinien jednoczyć rodzinę. Jak wykorzystać, feng shui aby salon spełniał wszystkie te funkcje?

To pokój, w którym powinien się dobrze, czuć każdy członek rodziny i który powinien jednoczyć rodzinę. Jak wykorzystać, feng shui aby salon spełniał wszystkie te funkcje? Zacznij od dokładnego posprzątania pokoju, umycia okien, podłóg, zlikwidowania kurzu i pajęczym oraz wyrzucenia wszystkiego, co jest stare, zniszczone, niepotrzebne, zwiędle lub uschnięte. A teraz możesz przestawiać meble, jeśli trzeba pomaluj ściany i kup nowe rośliny i nowe dekoracje. Oto kilka wskazówek jak sobie poradzić z zaaranżowaniem salonu;


Meble

Ustawienie mebli jest bardzo ważne, gdyż meble swoimi gabarytami mogą zakłócać swobodny przepływ energii. Prawidłowe ustawienie krzeseł, foteli, kanapy, stołu to takie ustawienie, które umożliwia kontrolowanie wejścia do pokoju, czyli przodem do wejścia. Jeżeli nie jest możliwe takie ustawienie, to należy upewnić się, że meble nie utrudniają wejścia, nie zastawiają go. Układ siedzeń powinny być taki, aby siedzące na nich osoby mogły zobaczyć drzwi nie odwracając się. Bardzo korzystne ustawienie to takie, które zaaranżowane jest na ośmioboku lub kole najbardziej korzystna jest sytuacja, kiedy mamy osiem miejsc siedzących. Pamiętaj, aby ustawiając kanapę, fotel czy krzesła pozostawić wystarczająca ilość miejsca do poruszania się między nimi. Oczywiście łatwiej jest zastosować taka aranżację w dużym pokoju. Małe pokoje nie mogą mieć aż tylu miejsc siedzących gdyż wtedy zagracimy je.

Stół musi być czysty i elegancki. Symbolizuje zdrowie i jednoczy rodzinę. Jeśli jest możliwe powinny na nim stać świeże kwiaty.


Lustra

Lustra to bardzo ważne remedia feng shui, szczególnie dobrze sprawdzają się w salonie czy jadalni. Dobrze umieszczone lustro może spełniać wiele funkcji. Nadaje się do wprowadzenia odbitego światła do ciemnej części salonu, powiększają małe pokoje, może służyć do kontrolowania wejścia do pokoju, jeśli pokój ma taki kształt, że nie możemy inaczej kontrolować wejścia do niego. Kolejna przydatna funkcja lustra to podwajanie. Sprawdza się obok stołu w jadalni symbolicznie podwajając posiłki i ludzi siedzących przy stole. Mogą też wprowadzić do pomieszczenia ładny widok z okna (np. ogród). Czego unikamy? Unikamy odbijania w lustrze drzwi wejściowych oraz skrzywionych nienaturalnych odbić ludzi. Szczególnie odbicia „pociętego” człowieka. Powinniśmy uważać, aby lustro nie odbijało tylko naszej głowy i powinniśmy unikać luster w kawałkach, które zniekształcają rzeczywistość. Odbicie postaci człowieka w lustrze powinno być naturalne.

Jest kilka sposobów na ożywienie tych miejsc. Możesz postawić lampę w tych obszarach, aby rozjaśnić je. Możesz wstawić narożnikowa witrynę ze szklanymi drzwiami i jasna porcelana w środku. Sprawdzi się też jasny energetyczny obraz, który wypełni to miejsce pozytywną energią. Można również umieścić w takim miejscu doniczkowa roślina o okrągłych liściach. Nie należy stosować rośliny z prostymi ostrymi liśćmi lub kolcami. Taki smutny, ciemny kąt to dobre miejsce na akwarium lub kule z rybkami. Kolejny sposób na ożywienie narożników to kryształowe przedmioty, które odbijając światło będą je rozprowadzały po całym pomieszczeniu.


Narożniki / Ciemne obszary

Czasami sprawia nam kłopot zagospodarowanie narożników pokoju i pozostają ciemne oraz puste wytwarzając negatywna energię.Jest kilka sposobów na ożywienie tych miejsc. Możesz postawić lampe w tych obszarach, aby rozjaśnić je. Możesz wstawić narożnikowa witrynę ze szklanymi drzwiami i jasna porcelana w środku. Sprawdzi się też jasny energetyczny obraz, który wypełni to miejsce pozytywną energią. Można również umieścić w takim miejscu doniczkowa roślina o okrągłych liściach. Nie należy stosować rośliny z prostymi ostrymi liśćmi lub kolcami. Taki smutny, ciemny kąt to dobre miejsce na akwarium lub kule z rybkami. Kolejny sposób na ożywienie narożników to kryształowe przedmioty, które odbijając światło będą je rozprowadzały po całym pomieszczeniu.

Ważne jest, aby energia swobodnie krążyła po całym pokoju.


Kolory

Osoby przebywające w salonie powinny czuć się zrelaksowane i powinno im być wygodnie a kolory na ścianach salonu powinny być przytulne i ciepłe. Najlepszym rozwiązaniem jest użycie miękkich pastelowych odcieni na ścianach, ale nie tylko ściany są ważne. Pamiętajmy, że dużą powierzchnie zajmuje też podłoga i kanapy. Ich kolory tez nie sa bez znaczenia. Kolory tych elementów powinny być w zgodzie z kolorami przypisanymi do kierunku geograficznego, w jakim mieści się salon. Czyli:

Salon na SE i S powinien być urządzony w odcieniach zieleni, fioletów, ostrej pomarańczy z dodatkami czerwieni

Salon na E powinien być urządzony w świeżych zieleniach z dodatkiem niebieskiego.

Salon na SW i NE powinien być urządzony w beżach, brązach, piaskowym lub żółtym kolorze i zawierać dodatki czerwone.

Salon na W to miejsce w kolorach białym, szarym popielatym z dodatkami metalu, szkła, czarnego koloru lub kolorów z palety brązów albo palety niebieskiego.

Salon na N powinien być urządzony w kolorach niebieskich z dodatkiem białego lub zielonego.


Obrazy

Salon jest wizytówka domu i powinny w nim znajdować się nasze korzenie, czyli portrety lub zdjęcia przodków, ( jeśli posiadam), ale także różne nasze trofea lub trofea naszych dzieci. Wszystko, czym chcemy się pochwalić, szczególnie, jeśli w rodzinie jest ktoś uzdolniony. Możesz tez korzystać z wielu gotowych obrazów do dekoracji ścian. Oto ich symbolika:

Ryby w wodzie: długie życie.

Wodospady: Powodzenie finansowe

Krajobrazy o wschodzie słońca, gór i wody: symbole nadziei.

Szczęśliwi i uśmiechnięci ludzie (para): przyciągają pozytywne uczucia.

Malarstwo oparte na geometrycznych kształtach: podnosi destrukcyjne uczucia, agresję

Nadmierne używanie koloru czerwonego powoduje rozdrażnienie.


Elektronika

Nie zaleca się umieszczania TV w centrum salonu. Istnieje ryzyko, że zdominuje każde spotkanie towarzyskie czy rodzinne.


Kominek

Jeśli salon ma kominek to właśnie on powinien znajdować się w centrum salonu. Ogień jest symbolem namiętności i ogniska domowego. Może tworzyć i pobudzać swobodny przepływ energii oraz przyciągać domowników swoim ciepłem i urokiem.


Co jeszcze się przyda?

W salonie sprawdzi się okrągły zegar. Może być biały, złoty lub srebrny. Bardzo dobrze, kiedy umieścimy go w zachodniej lub północnozachodniej części salonu. Idealnie, jeśli będzie wisiał na tej samej ścianie, na której są drzwi wejściowe do salonu po lewej stronie drzwi. Tak umieszczony zegar przynosi szczęście domownikom.

Niekiedy takie drobne zmiany układu elementów to wszystko, co jest potrzebne, aby szybko poprawić przepływ konstruktywnej energii Chi w naszych salonach. Nie zapominajmy jednak, że wskazówki oraz rady zawarte w tym tekście, dotyczą ogólnych zasad feng shui i są bardzo cenne, ale czasami nie wystarczą i konieczne będzie przeprowadzenie konsultacji feng shui. Podobnie jak ze wszystkim w życiu, czasami musimy skorzystać z porady specjalisty.

Zakończenie

Niekiedy takie drobne zmiany układu elementów to wszystko, co jest potrzebne, aby szybko poprawić przepływ konstruktywnej energii Chi w naszych salonach. Nie zapominajmy jednak, że wskazówki oraz rady zawarte w tym tekście, dotycza ogólnych zasad feng shui i są bardzo cenne, ale czasami nie wystarczą i konieczne będzie przeprowadzenie konsultacji feng shui. Podobnie jak ze wszystkim w życiu, czasami musimy skorzystać z porady specjalisty.

18 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page