top of page
  • Zdjęcie autoraBożena Radzikowska

Czy feng shui może pomóc w sprzedaży domów?

Zapewne coś w tym jest, że niektóre nieruchomości szybciej znajdują nabywców a inne pozostają na rynku bardzo długo.


Miałam okazję obejrzeć wiele domów i wiele mieszkań. Miałam też okazję wprowadzać w nich czasami drobne a czasami dość poważne zmiany. Jak myślicie, dlaczego? Zawsze był ten sam powód. Ludzie czuli, że ich domy lub mieszkania z jakiegoś powodu im nie służyły.

Czasami zastosowanie tylko podstawowych wskazówek feng shui potrafi zdziałać cuda. Musimy pamiętać, że wnętrza feng - shui musza być mocno nastawione na energię, która powinna swobodnie krążyć po całym domu, gdyż tylko wtedy jest w stanie stworzyć taki klimat we wnętrzu, w którym ludzie bardzo dobrze się czują. Najważniejsze jednak jest pierwsze wrażenie, jakie robi nieruchomość a szczególnie ta, która jest wystawiona do sprzedaży. Taka nieruchomość jest trochę jak witryna w sklepie. Tylko ładna, czysta, dobrze oświetlona i z interesującą wystawą przyciągnie uwagę Klienta.


Tak, więc nie ma znaczenia, czy chodzi o zakup czy o sprzedaż nieruchomości. Feng- shui pomoże wszystkim zaangażowanym stronom. A nieruchomość poddana metamorfozie przy użyciu sztuki feng shui zapadnie w serca i umysły Klientów.


Ważną wskazówką przy sprzedaży nieruchomości jest zadbanie, aby wejście do budynku czy mieszkania było czyste, sprawne i wygodne. Zawsze potencjalnego Klienta prowadzimy od głównego wejścia. Wszystkie okazje w feng shui wchodzą głównym wejściem.

Bardzo ważne jest to, co klient zobaczy, jako pierwsze po otwarciu drzwi wejściowych. Zadbajmy, aby to nie było lustro ani nic, co należy do poprzedniego właściciela. Wszystkie osobiste rzeczy takie jak zdjęcia, pamiątki i rzeczy z imieniem poprzedniego właściciela powinny być usunięte z całego domu. Potencjalni nabywcy chcą nieruchomości z czystym kontem.


Pamiętajmy, aby nieruchomość przeznaczoną do sprzedaży pozbawić energii poprzednich właścicieli. Szczególnie wtedy, kiedy w domu czuć napięcie. Taki dom najpierw trzeba dobrze wywietrzyć. Później zneutralizować energię używając aromaterapii. Możemy posłużyć się kadzidełkami albo odświeżaczami powietrza w sprayu. Najlepsze zapachy to mieszanka trawy cytrynowej, eukaliptusa i rozmarynu wymieszana z wodą i rozprowadzona po całej nieruchomości.


Wykorzystajmy też magię światła słonecznego Dom powinien być pokazany w najlepszym świetle. Na spotkanie z klientem najlepiej umawiać się w słoneczny dzień i w takich godzinach, kiedy wiemy, że słońce ładnie oświetla wnętrza. Dzięki temu zyskamy dodatkowe argumenty, aby przekonać Klienta do konkretnej nieruchomości. Dodanie różnych drobnych elementów w aranżacji wnętrza i usuniecie zbędnych krzykliwych drobiazgów zmieni pomieszczenia w oazę spokoju i relaksu. Być może warto powiesić w korytarzu mały kryształ, który wypełnił wnętrze swoją świeżą energią.

Jeśli kupujesz nieruchomość zadaj pytanie, dlaczego ta nieruchomość jest na rynku? Co się wydarzyło wcześniej w danej nieruchomości? Nieruchomości, które są na rynku w wyniku rozwodów, bankructwa, eksmisji lub przemocy nie są polecane przez feng-shui do zakupu. Negatywna energia we wnętrzu takiej nieruchomości wiąże się ze znacznymi zmianami, jakich trzeba dokonać, aby można było wprowadzić korzystną energię i później w niej zamieszkać.


Szukaj nieruchomości, która jest sprzedawana z powodu awansu i wyjazdu do innego miasta lub przeprowadzki do większego domu. Np. z powodu powiększającej się rodziny lub awansu. Szczęśliwe okoliczności i szczęście znajdują odzwierciedlenie w energii domu. Taki dom będzie szczęśliwy dla każdego, kto w nim zamieszka.


Nie wszystkie nieruchomości można poddać metamorfozie stosując feng- shui. Część złego feng shui domu kryje się w jego najbliższym otoczeniu. Nieruchomości, które znajdują się naprzeciwko cmentarza, kościoła lub szpitala to nie są idealne miejsca. Domy przy ulicach bardzo ruchliwych mogą nas wyczerpywać nadmiarem energii a te przy ślepych ulicach powodować zniechęcenie i przygnębienie spowodowane zastojem energii.

Życzę wszystkim odnalezienia pozytywnej energii w swoich nieruchomościach i przemyślanych decyzji przy zakupie domu lub mieszkania.

12 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page